עידית סילמן
עידית סילמןYonatan Sindel/Flash90

השדולה למען האישה החרדית והדתית מגבה את השרה עידית סילמן ויצאה בקריאה לארגוני הנשים: "אל תקחו בעלות על בחירותיה של האישה".

הגיבוי מגיע לאחר שארגוני נשים פנו ליועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה נגד החלטתה של השרה סילמן לבחון פיילוט חדש, רחצה בהפרדה מגדרית שלא בשעות הפעילות במספר מצומצם של אתרי רשות הטבע והגנים.

בשדולה מציינים כי "הפיילוט המתוכנן נבנה לבקשתן של נשים שבשל אמונתן והשקפתן אינן יכולות להנות מרחצה נפרדת כיום, באף אתר של רשות הטבע והגנים".

בהודעת התמיכה נכתב: "השדולה למען האשה החרדית והדתית, מברכת את השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן, על היוזמה הברוכה להענקת שעות רחצה נפרדות לציבור גדול, אשר הפרדה זו מהותית עבור אורח חייו. הפיילוט אשר יזמה השרה, אינו מהווה פגיעה בשום דרך בציבור שעד היום טייל ונהנה מרחצה בשמורות הטבע השונות, אלא מדובר בהוספת שעות נוספות לאחר שעות הפעילות שהיו עד כה. ובכך מונעת הדרה של ציבור גדול ממקומות בילוי אלו".

"על כן, אין בפיילוט שום פגיעה בזכות לשוויון, אלא ההפך, מדובר במתווה בו ממומשת הזכות לחופש דת, בה כל אזרח במדינה יכול ליהנות משירותיה, תוך כדי שמירה על דתו. דווקא בימים אלו, של 'בין הזמנים', בהם ציבור גדול יוצא לטייל ולהקדיש את פרק זמן קצוב זה למען חיזוק התא המשפחתי, יש מי אשר מנסים לגדוע את היוזמה הברוכה", תקפו בשדולה.

"אנו תמהות על ארגוני הנשים, אשר במקום לדאוג לכלל הנשים, לקחו בעלות על בחירותיה של האישה. הם מנסים לחנך ולהכתיב לציבור נשים גדול ולהחליט במקומן מה טוב עבורן", נכתב.

"אנו מברכות את השרה, ומקוות כי הפיילוט, שמתחיל בימים אלו, שמביא בשורה לציבור נשים גדול במדינת ישראל יצליח, יתרחב ויפעל במקומות נוספים, בכדי שמשפחות רבות יוכלו לטייל וליהנות מזמן איכות משפחתי, ומיופיה של ארץ ישראל", נכתב לסיום.

יו"ר השדולה, ח"כ לימור סון הר מלך: "הפיילוט של השרה סילמן הינו התחלה של תיקון היסטורי עבור כלל הנשים. נשים רבות מעוניינות לבחור בעצמן מה טוב עבורן. ולא יתכן שיהיו מי שינסו לחנך אותן בעל כורחן. המציאות בה מאפשרים לנשים זמן איכות עבור המשפחות שלהן היא ביסוס התא המשפחתי".