אתר פסולת פיראטי ענק הוצת
אתר פסולת פיראטי ענק הוצתצילום: מועצת בנימין

ערבים הציתו הבוקר (ראשון) אתר ריכוז פסולת לא חוקי ליד אזור התעשייה שער בנימין זאת לאחר התרעות רבות של מועצת בנימין בפני המנהל האזרחי כי חוסר האכיפה יוביל להצתת הר הפסולת ולזיהום אוויר.

אתר הפסולת הגדול ממוקם מול היישוב מגרון שבבנימין והוא משמש כמוקד ידוע ומוכר לשפיכת זבל באופן לא חוקי על ידי ערבים מהסביבה בהיקף תעשייתי.

ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ אמר כי המועצה התריעה עשרות פעמים בכתב ובעל פה, אך הנושא לא טופל.

"המנהל האזרחי מתרשל בתפקידו. מדי יום בוערים שריפות רבות בשטח ומי שנושם את הזיהום הזה אלו לא רק תושבי בנימין אלא גם תושבי ירושלים מודיעין והמרכז שבריאותם נפגעת. הם נושמים חומר מסרטן ולא יודעים שזה מגיע מכאן בגלל מחדלי המנהל האזרחי".

גנץ תקף: "גם על האתר הזה הגשנו תיעוד של שפיכת הפסולת על ידי עבריינים ערבים, התרענו שבלי אכיפה ובלי ענישה אפקטיבית הר הפסולת יתמלא בזבל ולבסוף יוצת, כפי שקורה פעם בתקופה. לצערנו לא נעשו צעדים כדי למנוע זאת. זו תעודת עניות למדינה, למנהל האזרחי ולכל גורמי האכיפה שמאפשרים לזיהום אוויר כזה לקרות".

עוד הוסיף גנץ כי "מאז כניסת השרה להגנת הסביבה עידית סילמן למשרדה, ישנה התקדמות משמעותית ביחס המדינה למפגעי הסביבה ונעשות כיום פעולות לתיקון הדין כך שיתן כלים לכל רשויות האכיפה לפעול באופן אפקטיבי נגד מחוללי הפגיעה בסביבה. אני קורא לממשלה להאיץ את הטיפול בתחום ולהחיל לאלתר את חוקי הגנת הסביבה ביו"ש".

מועצת בנימין שמחזיקה בתיעוד שמראה את רגעי הצתת הר הפסולת על ידי פורעים ערבים, דורשת לאתר את המציתים באופן מיידי ולפתוח נגדם בהליך פלילי.