ניידת משטרה
ניידת משטרהצילום: Istock

פרקליטות מחוז מרכז הגישה לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום נגד שי בלום (55) ממכבים בגין רצח בכוונה, לאחר שירה בבנו המאומץ שעל הרצף האוטיסטי כ-9 יריות ואז דקר אותו שתי דקירות נוספות, כשאחת מהן בליבו.

מכתב האישום עולה כי שי ואשתו אמצו את בנם, עומרי בלום ז"ל לפני כ-22 שנים. עומרי סבל מסינדרום אלכוהול עוברי ואובחן על הרצף האוטיסטי.

מאז שנת 2019, שי ואשתו היו אפוטרופוסים של עומרי לפי מינוי בית משפט. בתחילת חודש יולי השנה, לאור קושי להתמודד עם התנהגותו, הכינו שי ואשתו בקשה לביטול הצו. החל משנת 2019 עומרי התגורר בהוסטל לדיירים על רצף האוטיזם ויצא לביקורים בבית הוריו המאמצים.

ביולי האחרון, בשתי הזדמנויות שונות, עומרי יצא מההוסטל ונעדר, עד שנמצא והושב אליו. ב-14.7.23 עומרי יצא מההוסטל עם חבריו, אך רכבם התקלקל בכביש בירושלים והם פנו לעזרת המשטרה.

כשהגיעה ניידת למקום, התקשרו להוריו של עומרי שתחילה סירבו לקבל אותו לביתם אך בהמשך הסכימו. כשעומרי חזר הביתה מלווה על ידי שוטרת, שי ביקש לנהל איתו שיחה בחורשה הקרובה לביתם.

עומרי ושי הלכו יחד לחורשה כששי נושא עליו את האקדח ברישיון שלו ושלוש מחסניות עם כדורים, ועומרי מצויד בסכין שככל הנראה לקח כשחזר לביתו.

כשהגיעו השניים לחורשה, החלו בניהם חילופי דברים ואז, שלף שי את האקדח וירה כ-9 יריות לפלג גופו העליון של עומרי. בשלב כלשהו במהלך האירוע, עומרי החזיק סכין ביד, וכשהיה מוטל על הרצפה, לקח שי את הסכין, דקר את עומרי שתי דקירות בבית החזה והשאיר את הסכין נעוצה בלבו. סמוך לאחר מכן, הזעיק כוחות משטרה למקום.