רגב וישראל גנץ
רגב וישראל גנץצילום: מועצת בנימין

שרת התחבורה מירי רגב חתמה היום (חמישי) על פרויקט להצבת תאורה לכל אורך כביש חוצה בנימין.

הפרויקט בעלות של 20 מיליון ש"ח יאיר את הכביש המרכזי שמחבר בין מזרח למערב בנימין ולאזור מישור החוף. התאורה תוצב לכל אורך הכביש מצומת המשטרה הבריטית שבכביש 60 דרך היישובים עטרת ונווה צוף ועד לצומת עופרים.

השרה רגב: "זהו כביש מרכזי בישראל שאנחנו שמחים לחזק אותו כדרך נוחה ובטוחה יותר לתושבים הרבים שעושים בו שימוש בין יישובי בנימין לאזור המרכז, זאת כחלק מההשקעה האדירה של הממשלה שלנו בתשתיות הכבישים ביו"ש ובבנימין בפרט. העבודה בתחום הזה עם ידידי ישראל גנץ נמשכת באופן סדור ואנחנו פועלים לקדם את חידוש הכבישים הנרחב שעל הפרק".ראש המועצה ישראל גנץ שהוביל את הפרויקט בשנים האחרונות הודה לרגב ואמר כי "מדובר בפרויקט חשוב שיביא לשיפור תנאי הדרך, הבטחון והבטיחות. זהו שדרוג נוסף במסגרת תנופת הכבישים. בהיבט הרחב יותר אנו ממשיכים בכך לחזק את אחיזתנו באזור האסטרטגי הזה בלב בנימין ובטבורה של מדינת ישראל. תודה גדולה לשרה מירי רגב ולאנשי משרדה שפועלים איתנו יד ביד בתנופת פיתוח כבישי בנימין."

לפני שבועיים ערכה שרת התחבורה סיור עבודה מקיף בבנימין ועמדה על הפרויקטים אותם מקדם המשרד במסגרת פיתוח כבישי האזור. בין היתר: על הרחבת כביש 60, הרחבת כביש 446 במערב בנימין, סלילת כביש 45 החדש שיחבר את יישובי מזרח בנימין לכביש 443, תכנון כביש מיישובי גוש טלמונים לכביש 443 וכן הסדרה של מוקדי תנועה וצמתים מרכזיים.