חנוך דאום
חנוך דאוםצילום: Moshe Shai/FLASH90

חנוך דאום תקף הערב (חמישי) את חבר הכנסת צבי סוכות ששיתף כי מפגינים התפרצו לו לאוהל שהקים במטרה לקיים הידברות עם עוברי אורח בתל אביב.

דאום הזכיר בפוסט בפייסבוק את עברו של סוכות: "צבי היקר. נעצרת בחשד להצתת מסגד, תלית דגלים באמצע חווארה, אתה חלק מקואליציה הכי חרד"לית שהייתה פה, קואליציה שעומדת במושב הבא לפטור לתמיד חרדים מהצבא, ואתה חושב שתבוא ערב אחד עם שולחן לתל אביב תגיד 'הידברות' -וכולם יגשו לחבק אותך?".

דאום ציין: "אני אוהב בעמוד הזה לעודד מאמצים לאחדות ומתנגד מכל וכל לאלימות שחווית, אבל מה שאתה עושה זו רמה מטורללת ממש של חוסר מודעות".

הוא הסביר: "תבין, אתה הסיוט של האנשים האלה, צבי סוכות. אלה ישראלים טובים שחוששים באמת שהמדינה בעתיד, בגלל שאתה בשלטון, תהיה מדינה שהמעיינות בה נפרדים, שיש חוקי צניעות בכותל, יש פיסקת התגברות ויהיה היתר לבעלי עסקים לא לתת שירות לגייז".

"אתה מבין, זה לא באמת עובד ככה, שאתם יוצאים לפגרה אחרי שבמושב הכנסת ביצעתם התקפה על כל מה שחשוב לאנשים האלה, ואז באים לתל אביב ואומרים להם- 'הי מתוקות, אנשים אחים אנחנו'".

דאום פנה לח"כ סוכות: "צבי- אם הם אחים שלך ואם החרדה והכאב שלהם באמת מעציב אותך, תודיע שלא תתמוך בחקיקה חד צדדית שתשנה לשיטתם את ישראל".

לסיום כתב: "אחרי שתודיע את זה, אני מבטיח לך שלא מעט מ'התל אביביים', שאתה וחבריך מרבים לסנוט בהם, ישמחו לשבת איתך ולדבר איתך בשיחה מלב אל לב".