ינון מגל
ינון מגלצילום: Chaim Goldberg/Flash90

המגיש ינון מגל תקף היום (רביעי) את אשת "חדשות 13", נריה קראוס, זאת אחרי שטענה כי קבוצת חרדים ביקשה ממנה לעבור מקום במהלך טיסת חברת "יונייטד איירליינס".

"במקרה דווקא היא, שבאותו בוקר צייצה נגד הדרת נשים במרחב הציבורי", טען מגל.

"יש פה טענה של כתבת פרוגרסיבית שמנהלת קמפיין, לבין חרדי שטוען טענה הפוכה. לפי מה שהבנתי, חברת התעופה תומכת בגרסתו של האיש", הוסיף.

בנוגע למצב הביטחוני אמר כי "נסראללה אומר שזה לא יכול להיות שהיהודים כאלה מטומטמים ופסיכיים שזה מה שהם עושים, שמוציאים החוצה שהצבא לא כשיר. הוא בטוח שעובדים עליו".

בתגובה טען המגיש חיים לוינסון: "כשנסראללה רואה שבן גביר וסמוטריץ' בקבינט, הוא אומר לעצמו שזו מדינה שהם מביסים אותה".

מגל השיב: "הכישרון שלך בא לידי ביטוי בעיקר כשאתה מלכלך על אחרים. הכישרון שלך להלבנת פנים מרשים. כשאתה צריך למרוח אנשים בזפת ונוצות, אתה עושה את זה בצורה טובה".

בהמשך תקף את הטייסים המסרבים לטוס בגלל הרפורמה ואמר: "אתם חבורה של פסיכיים מטורפים, חוצפנים ומסוכנים שפוגעים בביטחון המדינה. כל הטייסים הללו לא יזכו ממני לשום כבוד. הם רעי בנינו. בכל דבר, אתם מדברים בנחרצות ובשכנוע עצמי כאילו אתם צודקים".

כתבת חדשות 13 נריה קראוס עוררה סערה אתמול בטוויטר לאחר שטענה כי קבוצת חרדים בטיסה ניסתה לבקש ממנה לעבור מקום "כי אני אישה" ואף ציינה כי צוות המטוס זעם עליה ואיים שבגללה הטיסה לא תצא ליעדה.

אלא שהבלוגר דניאל עמרם תפס את הנוסע איתו התעמתה קראוס שסיפר את ההתרחשות בצורה שונה לגמרי.

הנוסע החרדי סיפר לעמרם: "היה לי כובע עלי וכשהורדתי אותו היא ראתה את הכיפה שלי. בהתחלה היא היתה נחמדה, אבל ברגע שהיא ראתה את הכיפה היא זעקה לעברי: 'רק בגלל שאני אישה אתה רוצה שאעבור?'. היא צעקה: 'אפליה, אפליה'. אני ביקשתי ממנה לעבור רק כדי שחבר של הבן שלי יוכל לשבת לידו והיא יצאה משליטה". אמרתי לה בנימוס: 'אם את לא רוצה את לא חייבת לעבור".

בחשבון הטוויטר שלו פרסם עמרם סרטון של הנוסע וכתב: "טוב גבירותיי ורבותיי כתבת חדשות 13 נריה קראוס סיפרה אתמול ש'חרדים רצו שהיא תעבור מקום בטיסה בגלל שהיא אישה', היא צילמה את האדם הזה שהוא בעל משפחה ואדם מאד מוכר בברוקלין, הציוץ שלה הגיע למעל מליון צפיות וגם להחברים שלו שנדהמו ופנו אליי במשך כל היום: 'אין סיכוי, הבן אדם הזה מארח משפחות מעורבות בשבתות אצלו', 'נוסע כמויות של פעמים ויושב ליד נשים אין סיכוי שתהיה לו בעיה עם זה'".

הוא הוסיף: "אז דאגנו להגיע אליו, הוא אמנם לא רצה בכלל להוציא את זה אבל אחרי שכנועים רבים גבירותיי ורבותיי הנה הוא מספר סיפור אחר לגמרי: מסתבר שהבן שלו היה עם חבר, והם ביקשו יפה אם זה אפשרי שהיא תעבור כיסא כדי שהחבר יוכל לשבת ליד חבר שלו. היא בתגובה התחילה לצעוק מה שגרם לדיילת גם להזהיר אותה שאם יש כאן בלאגן הם יבטלו את הטיסה. בכל מקרה תקשיבו לבחור. לכל סיפור יש שני צדדים ולכל אדם מגיעה זכות התגובה. יצויין שניסיתי לתפוס את נריה שם והיא כבר לא ענתה לי יותר".

קראוס השיבה לדברים וכתבה: "שקרים נבזיים וחמורים מופצים נגדי. התרת דם. מדהים שאחרי שעות ארוכות מודים שאכן לחצו עליי לעבור מושב, אבל הכי טוב שמצאו זה סיפור מחורטט שלא מתכתב עם העובדות הפשוטות".

"שקר ראשון: נטען שבסה"כ רצו ששני חברים ישבו יחד. פרקטית: היו להם לידי שני מושבים משלהם, ועוד מושב נפרד. כלומר יכלו לשבת שניהם ביחד, אבל לידי. ולא רצו לשבת ליד אישה. למען הסר ספק, נאמר מפורשות שלא רוצים לשבת לידי. לכן החל הלחץ עליי שאעבור מושב לא, אין שום דבר נחמד ונעים בללחוץ על אישה לעבור מושב. עובדה: כשאני לא הסכמתי לעבור, המשיכו לחפש, ומצאו אישה שתשב לידי ותאפשר לזוג החברים הצעירים לשבת ליד גבר. השקר החמור מכולם: שנאת חרדים. בכל פעם שאישה מתלוננת על הדרה תוקפים אותה שהיא נגד היהדות. שקר גס. אין שום קשר בין השפלת נשים ליהדות. מי ראה כובע או לא כובע על הראש של הבנאדם. שקר גס, דיבה ופייק מוחלט", הוסיפה.

בהמשך פרסמה סרטון של שיחה שקיימה עם דייל אחר ובו לטענתה הוכחה לגרסתה. "מדובר בשקרים חמורים ובוטים", אמרה קראוס לערוץ 7, "את העובדות אפשר לראות גם בסירטון".