אריה קינג, סגן ראש העיר ירושלים, מסתכל על הגילויים האחרונים של הדרת נשים שזכו לפרסום ומרגיש שמדובר בסוג של קמפיין מתוזמן.

"אסור שזה יקרה בצורה שזה קורה. אני נגד כל התופעות האלו שאנשים לוקחים יוזמות. אני חושב שלנשים יש מקום ראוי במרחב הציבורי - אבל מי שלוקח יוזמה פרטית ופועל בשמו - לא צריך אוטומטית לנכס את זה לממשלה או לרשות המקומית. צריך לטפל בזה כמו שעושים הדרה לציבורים אחרים במקומות אחרים", אומר קינג בראיון לערוץ 7.

הוא מציין כדוגמה את הדרך בה הגיבה יש עתיד שכינסה היום (רביעי) דיון מיוחד בנוגע להדרה ומעריך כי המטרה היתה פוליטית נטו. "יש עתיד זו מפלגה בהתרסקות, כולם אוכלים אותה מכל הכיוונים וחבריה מחפשים לקושש כמה קולות, גם אם זה על חשבון נתניהו. אני לא מגדולי תומכיו - אבל זה באמת לא משהו שקשור אליו. יש כאן הרבה דברים מבויימים והוצאת דברים מהקשרם. ביש עתיד לוקחים חלק בספינים האלה ורוכבים עליהם".

"זה לא יעזור, כי בסופו דבר יש עתיד ילכו ויתמעטו. גם ברור שיש גם בחירות ברשויות המקומיות ברקע ויש מי שמחפשים לייצר כותרות. לא צריך להתרגש, אנחנו נמשיך להתחזק ולחזק את הזקוקים לחיזוק", מוסיף קינג.

כשנשאל אם הוא מאוכזב מההצהרות לפיהן הרפורמה המשפטית לא תקודם עוד ואולי חלק אחד ממנה יעבור מתוך פשרה, ענה קינג, "ראש הממשלה בנימין נתניהו, איכזב אותי כל כך הרבה פעמים והפעם אני סומך על הממשלה יותר מאשר עליו. יש שרים ראויים וטובים ואני בטוח שהם ייקחו את המדינה לכיוונים נכונים. אני כבר רואה שינויים לטובה בכל מיני גזרות. יש הרבה מה לשפר אבל חשים בשיפור ניכר - במיוחד אחרי ממשלת בנט-עבאס-לפיד שהובילה אותנו לכיוונים קטסטרופליים. אני אופטימי גם בנושא הרפורמה וגם אם היא תתעכב עוד קצת, או שזה לא יעבור בבת אחת אלא בחלקים, אני מאושר שזה מתקדם".

קינג דווקא כן מאוכזב ממפלגת הציונות הדתית שלא בחרה לרוץ איתו בבחירות הקרובות. "בירושלים הצביעו 40 אלף איש לאות ט' שזה ציונות דתית, עוצמה יהודית ונועם - ולבית יהודי הצביעו רק 5,000 איש בבחירות לפני פחות משנה. לכן, אם נדע לשחזר את ההצלחה הפנומנלית בירושלים, נהיה זכאים בעירייה לשלושה וארבעה מנדטים".

"לצערי הרב במפלגת הציונות דתית בחרו ללכת עם מי שהלכה עם בנט ואיילת שקד נגד כל מחנה הימין ובצלאל קשר איתה ברית. אני עדיין מאמין שמפלגת נועם, יחד עם עוצמה יהודית ואולי חב"ד, יביאו לכמות מנדטים שתאפשר לנו להשפיע על מועצת העיר הקרובה", הוא מסכם.