שלמה קרעי
שלמה קרעיצילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר התקשורת שלמה קרעי תקף בריאיון אמש (מוצ"ש) בערוץ 14 את מתנדבי המילואים שהודיעו כי לא יגיעו לשרת בשל קידום הרפורמה המשפטית.

קרעי טען כי יש צורך בהטלת סנקציות על אותם סרבנים: "להוריד דרגות, לשלוח הביתה ולשלול פנסיה תקציבית. כך עובדים מול מרד של גנרלים במדינה דמוקרטית וכך זה צריך לעבוד".

"ההיסטוריה תשפוט את אלו שעל כתפיהם מוטלת האחריות על כך שהגענו עד הלום", הוסיף שר התקשורת.

"שר הביטחון והרמטכ"ל, הגענו לכך שהסרבנות הפכה לכלי לגיטימי. אנחנו עצרנו את זה מלהיות כלי אפקטיבי. העברנו את עילת הסבירות והתעקשנו, בלי פשרות, בלי הסתייגויות. סרבנות היא אולי לגיטימית בתקשורת אבל לא אפקטיבית. אנחנו לא מדינה של גנרלים".

בשבוע שעבר, ביוזמת ארגון תורת לחימה, מעל 1,500 אזרחים דרשו מהממשלה להקים ועדת חקירה ממלכתית להתנהלות צה"ל מול איומי הסרבנות.

במכתב שנשלח לראש הממשלה בנימין נתניהו ולחברי הממשלה נכתב: "קומץ אנרכיסטים בהם רמטכ"לים שנכשלו בפוליטיקה מקדמים מרי, סרבנות ואנרכיה בצה"ל. תגובתם הרפה של הרמטכ"ל הרצי הלוי ושר הביטחון יואב גלנט מעידה על היעדר עמוד שדרה ערכי וממילא המשך האנרכיה."

הפונים הוסיפו: "חיזבאללה, חמאס, איראן, הציר השיעי ושאר ארגוני הטרור מהדהדים דיווחי פייק מנופחים מרדיו גלי צה"ל שמתדלק סרבנות מתקציב הביטחון".

"כולנו אומרים: די! עד כאן! האחראים למחדל לפיו קומץ אנרכיסטי מחבל בצה"ל ולא נותן את הדין - צריכים לקחת אחריות אישית". המכתב נחתם: "הממשלה חייבת להקים ועדת חקירה ממלכתית לחקר מחדל הסרבנות בצה"ל".