הורדת פסל הזהב, ארכיון
הורדת פסל הזהב, ארכיוןצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בארגון "יהודית" הגישו הבוקר (ראשון) תלונה במשטרה נגד האחראים שהציבו בקיבוץ שפיים פסל עירום בדמותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. מתחת לפסל נכתב: "המלך הוא עירום".

מוריה ליטווק, מנכ"לית הארגון אמרה כי "החוק קובע כי מעשה מגונה הנעשה לשם ביזוי ייחשב כהטרדה מינית. ברור לכל כי מדובר בפגיעה מכוונת ובהתרסה כלפי ראש הממשלה והמחנה הלאומי כולו, ולא בכדי הוצב פסל כה חשוך ובוטה".

"הטרדה מינית במסגרת מחאה, צודקת ככל שתהיה, פסולה וראויה לכל גינוי. אני מצפה ממשטרת ישראל להסיר את הפסל באופן מיידי, לעצור את האחראים ולמצות עימם את הדין".

אתמול התקיימו מחאות נגד הרפורמה המשפטית במאות מוקדים ברחבי הארץ, בהם העצרת המרכזית שהתקיימה כמדי שבוע בצומת קפלן בתל אביב.

זמן קצר לאחר תחילת המחאות, הצליחו מוחים לרדת לנתיבי איילון צפון, ואלו נחסמו לתנועה בין מחלף ההלכה למחלף רוקח. כעשרים דקות לאחר מכן, הם פונו והנתיבים נפתחו.

ראש האופוזיציה יאיר לפיד נאם בעצרת מחאה בקריות, ותקף את הממשלה, "היא יצאה להתקפה על הרמטכ"ל, כי היא שונאת את האמת. היא לא רוצה לשמוע אותה, אבל לא תהיה לה ברירה". לדברי לפיד, "הבעיה היא לא הכשירות של צה"ל. הבעיה היא הכשירות של נתניהו. הבעיה היא שהם הורסים אותנו מבפנים".

לפיד הוסיף: "לנתניהו אין שליטה בכלום. זו ממשלה לא מתפקדת והיא צריכה ללכת הביתה. זו התוכנית שלנו. לא להאמין בניסים שלא יקרו. לא ללכת לאחדות מזוייפת שתשבור את עמוד השדרה המוסרי שלנו. להיאבק בהם עד שהם ילכו. לא למצמץ, לא להציל אותם מעצמם, להילחם עד שהממשלה הזו תיפול.

"זה לא רחוק. הממשלה הזו תיפול ואנחנו נלך לבחירות ונחזור משם עם ממשלת אחדות אמיתית. ממשלה הגונה, לא מושחתת, לא רעילה, שתתחיל לרפא את הפצעים של עם ישראל. שינוי מגיע כשאנשים מחליטים שהם לא מוכנים לוותר. כשהם מחליטים להתייצב מול השקרים, ומול האלימות, ולהגיד: התקווה תנצח, האמת תנצח, הרוב הישראלי ינצח. הרוב הישראלי ינצח את ממשלת הקיצונים. זה רוב גדול ועצום, מיליוני אזרחים שאומרים לממשלה, אנחנו לא נוותר על המדינה שלנו, אנחנו לא נוותר על הציונות, אנחנו לעולם לא נוותר על העתיד של הילדים שלנו".

שקמה ברסלר, ממובילות המחאה, נאמה בעצרת בקפלן. "אנו רוצים מדינה שבעורכיה זורמים ערכי הצדק, החירות והשוויון, יהודית ודמוקרטית, בה נשים יושבות איפה שמתחשק להן, שרות מתי שמתחשק להן ולובשות מה שמתחשק להן", אמרה.