נתניהו בלשכת גיוס
נתניהו בלשכת גיוסצילום: עמוס בן גרשום / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (שני) עם מתגייסים לשירות בצה"ל, המיועדים לתפקידי קציני קשר גדודי, קציני לוגיסטיקה, מדריכי חי"ר, נהגי בט"ש ושוטרים צבאיים, בבסיס הקליטה והמיון במחנה תל השומר.

בתחילת ביקורו, קיבל נתניהו סקירה על נתוני ומגמות הגיוס ועל השינויים בהליך המיון לצה"ל, המאפשרים שוויון הזדמנויות ומיצוי יכולותיהם של כלל המתגייסים בשירותם הצבאי.

לאחר מכן, קיים שיח עם המתגייסים החדשים והשיב על שאלות בנושאי השירות בצה"ל, כלכלה וחדשנות. משם המשיך נתניהו לשרשרת החיול, ופגש את המתגייסים במהלך חלוקת הציוד, רגע לפני עלייתם על מדים.

ראש הממשלה הצטרף לארוחת צהריים עם המתגייסים החדשים, שמע מהם על התפקידים אליהם הם מיועדים, ושיתף אותם בחוויות עבר משירותו כקצין בסיירת מטכ"ל.

נתניהו אמר למתגייסים: "אנחנו עומדים בפני שינויים עצומים. שינוי אחד שלא ישתנה, זה אני אומר לכם, זה הצורך שלנו להגן על עצמנו. כי העולם, מה לעשות, לפעמים הוא אכזר. אנחנו חיים במקום שהחלש לא שורד - החזק שורד. החזק לא רק שמונע מלחמות ומנצח אותם - הוא גם מצליח להביא אחרים שיעשו איתו בריתות ושלום".

לדבריו, "זה מה שקרה למדינת ישראל. מדינת ישראל הייתה גרגיר קטן פה, בקושי יכלה להגן על עצמה לפני 75 שנים, והיום אנחנו כבר גורם עולה, אפילו מעצמתי בעולם. זה תלוי בדבר אחד, בלי זה אין כלום - זה תלוי בצה"ל. אם יש צה"ל חזק - יש מדינה חזקה, ואם יש מדינה חזקה - העתיד פתוח לכולם. אני מאחל לכם שירות טוב, תשמרו אחד על השני ותשמרו על המדינה שלנו", סיים נתניהו את דבריו.

בביקור השתתפו גם ר׳ הסגל, ר׳ המל"ל, המזכיר הצבאי, ר׳ אכ"א, רח"ט תומכ"א, מפקד מיטב, רע"ן תגבורת סדיר וס.מפקד מיטב.