עקיבא נוביק, עיתונאי
עקיבא נוביק, עיתונאיצילום: יח"צ

העיתונאי עקיבא נוביק הצביע היום (ה') , על המוקש העוצמתי ביותר שטמון במושב החורף הקרוב - חקיקת חוק הגיוס שעוגן בהסכמים הקואליציוניים עם המפלגות החרדיות, במסגרת טור הדעה הקבוע שלו באתר עיתון 'הארץ'.

"על החוק הזה, באופן נדיר וחריג, יש גם בציבור תומכי הממשלה מחלוקות עזות. גם שם לא אוהבים את השוואת מעמד האברכים לזה של חיילים, במיוחד לא בתקופה של הידרדרות ביטחונית ומחיר דמים צבאי", כתב.

נוביק טען על האגפים הימניים בקואליציה כי: "מצביע ליכוד אקראי, ממוצע, סביר שיש לו בן או בת בצבא, אולי ביחידה לוחמת, אולי ביחידה שגם הוא שירת בה, ואולי גם אביו. מצביעי הליכוד מקדשים את השירות בצה"ל, ומעולם לא נדרשו לאזן בין הערך הזה לבין ערך לימוד התורה. אין ודאות שיאמצו בקלות את האתוס החרדי המודרני. גם מצביע אקראי לבצלאל סמוטריץ' רואה בשירות ערך מקודש. מבחינתו, אין צורך לתעדף שירות או לימוד תורה, כי הוא עושה את שניהם. הציונות הדתית המציאה מסלולים לשילוב הזה, וספק אם הפטור הגורף יעבור חלק בגרונה".

לסיום כתב: "כשמשה גפני הציע "שחצי מהעם ילמד תורה וחצי ישרת בצבא", הוא, מבחינתו, שיקף מצב קיים. אלא שלפעמים המצב הקיים הוא כה מופרך, עד שדי בתיאור המתרחש כדי לקומם. והפעם האצבע הזאת היא לא רק בעין של האופוזיציה, אלא גם בעין של רבים ממצביעי הקואליציה".