שר האוצר ויו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' התייחס בראיון לערוץ 7 לאיומי השביתה של יו"ר ארגון המורים רן ארז וקרא: "קורא לרן ארז להיכנס לחדר ולא לצאת משם עד שיהיה הסכם".

השר פתח ואמר: "אני חושב שמשרד האוצר ועבדך הנאמן הוכיח שאנחנו יודעים לסגור הסכמים טובים. סגרנו עם הסגל הבכיר, עם המורים מול יפה בן דוד, אנחנו יודעים לסגור הסכמים טובים, הבעיה היא שעם רן ארז אנחנו מתקשים להיכנס לחדר למשא ומתן פרודוקטיבי".

השר הסביר על הרצון שלו בהגעה להסכם טוב והוגן עבור המורים, ואמר: "כולנו רוצים להעלות שכר, אבל כולנו גם רוצים לשפר את איכות ההוראה, וכולנו רוצים לתת גמישות למנהלים, ולתת תוספות למורים צעירים, כי חסר לנו דם חדש במערכת. אני קורא לרן ארז מפה, כשהוא ישב אצלי אמרנו שנתכנס למו"מ מואץ. להיכנס לחדר ולא לצאת משם עד שיהיה הסכם".

לסיום אמר: "הקלות הבלתי נסבלת של איומים בשביתה, הרי בסוף זה פוגע בהורים, פוגע במורים, פוגע בבתי הספר. שביתה זה נשק בלתי קונבנציונלי שאסור בשום פנים ואופן לנקוט בו. הוכחנו שכשיש לנו פרטנר בצד השני - ענייני ושמבין את המגבלות, אנחנו יודעים לסגור מהר ובאווירה טובה. אני מקווה שרן ארז ייכנס לחדר באותה אווירה טובה כמו של הקולגה שלו, וכמו שסגרנו עם הקולגה שלו נדע לסגור גם איתו".