יוסי דגן וג'ורג' סמיון
יוסי דגן וג'ורג' סמיוןצילום: דוברות

המועצה אזורית שומרון ממשיכה בפעילות ההסברה של ברחבי העולם והבוקר (שני) קיים ראש מועצת שומרון יוסי דגן פגישה עם המועמד המוביל לנשיאות רומניה, ג'ורג סמיון, העומד בראש מפלגת AUR.

הפגישה התקיימה בנוכחות שגריר ישראל ברומניה ראובן עזר ובאישורו של שר החוץ אלי כהן לאור ההצהרה הברורה של המפלגה כי תילחם באנטישמיות.

בהצהרה היסטורית, הכיר סמיון באופן פומבי באחריות לשואת יהודי רומניה, הבטיח להילחם באנטישמיות, והודיע רשמית על תמיכה בזכותו ההיסטורית של העם היהודי לבנות ולגור ביהודה ושומרון.

הפגישה מגיעה לאחר למעלה מחצי שנה של שיחות ופגישות בלתי רשמיות. בסוד המגעים לאורך כל התקופה היה לצידו של יוסי דגן, ופעל בעניין, חבר הכנסת לשעבר מיכאל קליינר נשיא בית הדין של הליכוד והממונה על קשרי החוץ של הליכוד.

מפלגת AUR זוכה בסקרים במקום השני בבחירות לפרלמנט לנשיאות ולסנאט ברומניה והיא צפויה להרכיב את הממשלה הבאה. מדובר במפלגה חדשה יחסית שחרטה על דיגלה את המלחמה בשחיתות וזוכה לאהדה רבה בקרב הציבור הרומני.

סמיון הצהיר בפגישה כאמור כי "זכותו ההיסטורית של העם היהודי לבנות ולגור בקהילות וערים ביהודה ושומרון, ערש ההיסטוריה של העם היהודי מאז ימי התנ"ך".

לדבריו, "אנחנו מכירים באחריותה של רומניה לשואת היהודים בשטחים שנשלטו על ידי רומניה במהלך מלחמת העולם השנייה. זוועות כאלה לעולם לא יחזרו ליהודים, רומנים, צוענים או כל אומות העולם האחרות".

הוא קרא לארצו לאמץ את ההגדרה של IHRA לאנטישמיות וללמד, במסגרת נושא ההיסטוריה הלאומית, את זכר השואה. דגן הזמין את סמיון לביקור גומלין ביהודה ושומרון ובירושלים והמועמד קיבל את ההזמנה.

"המלחמה שלנו ברוחות ה-BDS והאנטישמיות תמשיך בכל מקום. אנחנו מודים לחברינו ג'ורג סמיון, ששם לו למטרה להילחם באנטישמיות ולהיות חבר אסטרטגי של מדינת ישראל ושל יהודה ושומרון. רומניה היא מדינה ראשונה באיחוד האירופי שמועמד שלה לנשיאות וייתכן שגם מפלגת שלטון, משנה את המדיניות שלה בצורה ברורה לתמיכה רשמית בהתיישבות ובנייה ביהודה ושומרון ובאחיזתנו בארץ בירושלים. זאת התחלה של שינוי באיחוד האירופי".

"הדרך למיליון בשומרון עוברת דרך השגת תמיכה מול כל הלחץ הבינלאומי וקמפיין ה-BDS והטרור של הרשות הפלסטינית ועוברת גם דרך השגת לגיטימציה במלחמה על הצדק והאמת. חברותה של רומניה אסטרטגית עבורנו. אנחנו נמשיך לפעול כדי להגן על מדינת ישראל מפני רוחות ה BDS ולהסביר את יהודה ושומרון ברחבי העולם כפי שעשינו עד עתה".

ח"כ לשעבר מיכאל קליינר הוסיף: "מפלגת AUR הם ידידי האמת היחידים שיש לנו ברומניה, זו מפלגה של הדור הצעיר שכל הזמן נמצאת בתנופה מכיוון שהיא נותנת תקווה לשינוי והסמל המסחרי שלה הוא טוהר המידות. המפלגה היא פרו ישראלית, וישראל יכולה לסמוך על המפלגה גם בפרלמנט האירופי וגם ברומניה. כל מי שמציע להפנות לה עורף בשל השמצות שקריות של יריבים פוליטיים החוששים ממנה, מחבל באינטרס חיוני של מדינת ישראל. אין לנו כ"כ הרבה ידידים באירופה שנוכל לוותר על מי שמושיט לנו יד ותומך בעמדתנו ללא סייג. לעובדה שלמפלגה הזו יש עמדות מובהקות נגד אנטישמיות ובעד הנצחת לימודי השואה - בניגוד לנאמר עליהם, יש משקל עצום".