השר אלי כהן
השר אלי כהןצילום: יוסי אלוני, פלאש 90

ח"כ עמית הלוי מהליכוד מגבה הבוקר (שלישי) את שר החוץ אלי כהן לאחר הסערה שעורר פרסום המפגש שקיים השר כהן עם שרת החוץ הלובית - שפוטרה מתפקידה וברחה מארצה.

"השר אלי כהן ראוי לתשבחות על זה שעשה עוד מהלך, הוא ממשיך את המהלך המהפכני הקרוי הסכם אברהם. זה פורסם, כיוון שהסיפור היה כבר בדרך להדלפה. זה עמד רגעים ספורים או ימים ספורים לפני פרסום של צד אחד, של עיתונאים שהחזיקו במידע הזה והחליטו לפרסם אותו בצורה כזו או אחרת, והיו חייבים להתכונן ולכן הדבר גם תואם עם הלובים כמו שפורסם בתקשורת, וזו הייתה הסיטואציה", אמר הלוי בראיון ל-103FM.

לדבריו, "יש עוד מדינות שאין להן היום יחסים עם ישראל ואנו מנסים להרחיב בימים אלה את רוח הסכמי אברהם שיש בהם גם תשתית ערכית בינינו לבין העולם המוסלמי. אנחנו מנסים לעשות את זה כל הזמן. זה שיש מתנגדים בעולם המוסלמי-הערבי, אין בזה שום חידוש".

הלוי דחה את הטענות שמדובר בהתנהלות מוטעית. "דברים כאלו יכולים לקרות, אני חושב שצריך להתעסק בעיקר, והעיקר הוא שיש כוחות בעולם המוסלמי-ערבי, שיש לנו פוטנציאל להרחיב, השר אלי כהן עשה פה צעדים מאוד חשובים. גם בלי העניין של הפרסום הזה, בכל מדינה מוסלמית יש עדיין אופוזיציה לקשר עם ישראל בגלל מאה שנות קמפיין מחאג' אמין אל־חוסייני ועד אבו מאזן. לכן ברור שבמדינות, בוודאי כאלה שיש בהן בחירות וגם כאלה שאין בחירות, שהן דיקטטוריות, יש רגישות. לפי הפרסומים, ההתנהלות הייתה בלתי נמנעת".