דני דנון
דני דנוןצילום: Yonatan Sindel/Flash90

המשטרה החליטה היום (רביעי) להסיר את המגבלות שהטילה על קיום הפגנה ליד ביתו של חבר הקואליציה מטעם מפלגת הליכוד חבר הכנסת דני דנון, זאת בעקבות פניית אנשי המחאה בטענה לפגיעה קשה בחופש ההפגנה.

מפקד מחוז המרכז במשטרה, ניצב אבי ביטון הטיל לפני כחודש ימים הגבלות חדשות על הפגנה המתקיימת סמוך לביתו של חבר הכנסת מטעם הליכוד דני דנון ברעננה, שמטרתה להביע תרעומת על מעורבותו בממשלה הנוכחית.

המכתב המלא למפקד מחוז מרכז

ההגבלות החדשות הרחיקו את המפגינים מביתו של חה"כ דנון, ואפשרו את קיומה של ההפגנה במספר ימים מוגבל ובשעות מסוימות.

המוחים שיוצגו על ידי עורכי הדין יוסי בנקל, נתי אגמון וים יצחקי ממשרד עורכי דין שבלת ושות', שיגרו מכתב אשר מוען ישירות למפקד המחוז ניצב אבי ביטון.

במכתב נטען כי התנאים אותם קבע מפקד המחוז מהווים פגיעה קשה ופסולה בזכותם להפגין שכן לא נשקלו השיקולים הרלוונטיים לעניין הדורשים החלת איזונים בין חופש הביטוי וההפגנה לבין שמירת האינטרס הציבורי ושלום הציבור עליהם אמונה משטרת ישראל, וכי יש להתיר להם את קיום המחאה כפי שהייתה עד אותה עת וכפי שאושרה על-ידי משטרת ישראל.

עוד נכתב, כי החלטת מפקד המחוז מתבססת על יישום שגוי של החלטת היועמ"ש בעניין חופש ההפגנה וכי אנשי המחאה לא יהיו מוכנים לעבור לסדר היום על פגיעה בזכות חוקתית חשובה.

זמן קצר לאחר שהתקבל המכתב הנ"ל אצל מפקד המחוז, משטרת ישראל חזרה בה מההגבלות החדשות שהטילה כאמור לגבי המחאה ליד ביתו של חה"כ דנון.