משכן הכנסת
משכן הכנסתצילום: פלאש 90

לראשונה ינוגן ההמנון המרוקאי ויונף דגל המדינה ברחבת הכנסת: יו"ר הסנאט של מרוקו, אלנעם מיארה, הודיע רשמית כי הוא נעתר להזמנתו האישית של יו"ר הכנסת אמיר אוחנה ויגיע בסוף השבוע הקרוב לביקור ממלכתי במשכן.

מיארה יהיה לאישיות המרוקאית הראשונה ולאחד מהמנהיגים המוסלמים היחידים, שיגיע למשכן הכנסת ויתקבל בשטיח אדום ובמשמר כבוד על פי כל כללי הטקס.

ביקור זה נחשב משמעותי וראשון מסוגו הן בשל העובדה כי מדובר בביקור ראשון של בכיר במרוקו במשכן הכנסת.

בכנסת ציינו כי ביקור ראשוני וחשוב זה של נשיא הסנאט המרוקאי מיארה, מגיע כביקור גומלין לביקורו ההיסטורי של יו"ר הכנסת אוחנה במרוקו לפני כשלושה חודשים. אוחנה היה ליו"ר הכנסת הראשון שהוזמן אי-פעם לביקור ממלכתי במדינה מוסלמית בכלל ובפרלמנט ובסנאט של הממלכה המרוקאית בפרט.

ח"כ אמיר אוחנה אמר כי "זהו ביקור תקדימי שמעיד על העידן החדש שנוצר ביחסי ישראל-מרוקו. בעבר, ניתן היה רק לחלום על הגעתו של סמל שלטון מרוקאי לביקור ממלכתי בישראל. היום זוהי מציאות מלאת תקווה, שיש בה כדי ללמד על האפשרויות להרחבת מעגלי השלום במזרח התיכון. אני מברך את ידידי יו"ר הסנאט מיארה על היותו סמל השלטון המרוקאי הראשון שמגיע לביקור היסטורי בכנסת. אין מתבקש יותר מכך שהקשר החם בין העמים יתבטא בקשר חם בין הפרלמנטרים המייצגים אותם".

נשיא הסנאט של מרוקו משמש גם כנשיא האסיפה הפרלמנטרית של הים-התיכון (PAM), אשר חבריה, המייצגים פרלמנטים ממדינות הים התיכון, מגיעים יחד עימו לביקור.