יוסי דגן בפתיחת שנת הלימודים בממ"ד יקיר
יוסי דגן בפתיחת שנת הלימודים בממ"ד יקירצילום: דוברות מועצת שומרון

עלייה של 8% במספר התלמידים שהחלו את שנת הלימודים בשומרון לעומת השנה שעברה. 23,000 תלמידים, ב-34 בתי ספר ו-156 גנים פתחו את הלימודים בתחומי המועצה. 1,370 תלמידים החלו את כיתה א'.

הבוקר (ראשון) נפתח ביישב נופים בית ספר תיכון תורני-אקדמי חדש יחד עם רשת "אורט". כמו כן נפתחו תשעה גני ילדים חדשים, בהם לראשונה במעוז צבי (מבוא דותן מערב) וביחשוב שאושר ע"י הממשלה רק לפני מספר חודשים - גבעת ארנון (רכס איתמר) נפתח השנה גן קבע.

מעל אלף קווי הסעות יצאו מדי בוקר מישובי המועצה כדי להביא את התלמידים מהישובים לשלל מוסדות הלימוד.

בטקס חנוכת התיכון התורני-האקדמי הראשון בשומרון השתתפו ראש המועצה יוסי דגן, סגנו דוידי בן ציון, מנהלת מחוז מרכז ברשת אורט איריס הראל, מנהל אגף החינוך איל בלוך, ראשי וועדי הישובים - איציק מנדל מנופים, אלחנן סבתי מיקיר ואבי ברוך מקרית נטפים.

יוסי דגן פותח את התיכון התורני-אקדמי בנופים
יוסי דגן פותח את התיכון התורני-אקדמי בנופיםצילום: דוברות

יוסי דגן בירך בטקס ואמר: "הגדילה הקבועה וההגירה החיובית לשומרון הם הניצחון הגדול שלנו על הטרור ושאר האתגרים. עם ישראל מחבק את השומרון, מצביע ברגליים ומגיע להתגורר בשלל ישובי המועצה מנופים ועד ישובי צפון השומרון".

דגן הודיע על תחילת יישום תוכנית החומש לחינוך בהשקעה של 30 מיליון שקלים לשדרוג מערכת החינוך בשומרון. "עמלנו, תכננו, בנינו, הכנו, הכל כבר מוכן, ועכשיו נשאר בע"ה רק לחלום להגשים ולעוף גבוה. אני מאחל לתלמידות ותלמידי השומרון האהובים שלנו - שנת לימודים מרתקת, מלאת שמחה וביטחון - ועם המון הצלחות".

מנהל התיכון נעם קריגמן הוסיף: "אנחנו חלק משרשרת מעם, אדם צריך להתייחס לעצמו באופן יותר רחב, אתם תלמידים עושים היסטוריה אתם חלוצים מחזור ראשון בבית ספר ראשון בישוב בשומרון. מה שהנביאים הבטיחו מחוויר לעומת המציאות תראו איך חזרנו לשומרון איך חזרנו לארץ ישראל".