תיעוד התקיפהדוברות המשטרה

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו פנה למחלקת העררים בפרקליטות המדינה בדרישה כי תפתח מחדש תיק חקירה של תקיפת בחור ישיבה לפני כשנה בשער שכם בירושלים ע"י ערבים אשר דחפו אותו בכוח ואיימו עליו.

הבחור הגיש תלונה על התקיפה במשטרה אשר עצרה את התוקפים והעבירה את התיק לפרקליטות אך זו סגרה אותו.

במכתבו מתאר עו"ד בלייכר את התקיפה. "המערער הינו תושב ברחוב הנביאים הסמוך, הלומד בישיבה בעיר העתיקה. בצהרי יום השבת הלך לכיוון הישיבה בה הוא לומד, כשהוא לבוש בגדי שבת עם חזות חיצונית יהודית. כשהגיע לתחילת רח' הגיא הבחינו בו שני נערים בני מיעוטים, וכאשר הוא חלף על פניהם, דחף האחד מהם את חברו על המערער בחוזקה. המערער נדחף הצידה וכמעט שמעד, וחש השפלה גדולה ובושה לאחר מעשה זה הללו הביטו במערער בלעג, והמשיכו להתקרב אליו באיום ולהתגרות בו. המערער דיווח על האירוע לשוטרי מג"ב ביציאה מן השער והללו עצרו את התוקפים. בהמשך, הגיש תלונה בתחנת דוד. התיק הועבר לטיפולכם, אך לאחרונה נודע למערער כי הוא נסגר".

לדבריו, מתיעוד האירוע נראה בבירור כי הערבים דחפו האחד את חבירו על בחור הישיבה בכוונת תחילה, ולא כפי שטענו התוקפים כי הדבר נעשה בצחוק. "מדובר בתקיפה לכל דבר, אשר נעשתה ללא כל סיבה מלבד היותו של מרשי יהודי, וממניעים אנטישמיים מכוערים. זוהי עוד חולייה בשרשרת תקיפות כלפי יהודים באופן יומיומי ברחבי העיר ירושלים ובעיר העתיקה בפרט, מתוך מטרה להשליט טרור פחד ואימה כלפי יהודים המהלכים ברחוב יש לגדוע תופעה זו מהשורש ולהתייחס כלפיה בחומרה הראויה. אבקש לוודא כי כנגד התוקף יוגש כתב אישום בגין מעשה טרור של תקיפה בצוותא".