יצחק גולדקנופף
יצחק גולדקנופףצילום: Avshalom Sassoni/Flash90

יושב ראש 'יהדות התורה' השר יצחק גולדקנופף הבהיר הערב (רביעי) כי עד לחקיקת חוק גיוס בכנס החורף הקרוב, הרפורמה המשפטית תוקפא והתמהמהות סביבה עלולה להוביל להפלת הממשלה.

בפתח דבריו קונן על כך שהמפלגות החרדיות לא התעקשו על העברת החוק לפני הקמת הממשלה. "ראשית כל אנחנו מצטערים שלא הבאנו את החוק הזה, את חוק הגיוס, לפני הקמת הממשלה", אמר בראיון ל'כיכר השבת'.

"היינו צריכים להעביר את זה יחד עם חוק בן גביר שהיה אז והיה חוק דרעי והיה חוק של ראש הממשלה שרצה לעשות שלא יהיה הרבה חברי כנסת ,כל החוקים האלה, ואז היה צריך לעבור חוק הגיוס, ואם לא לא הייתה קמה ממשלה אבל ראינו שהעליהום כל כך גדול וגדולי ישראל הסכימו שעם התקציב, יעבור", אמר.

שר השיכון נשאל האם בלי חוק גיוס אין ממשלה. "זו ההוראה שהייתה זו ההוראה שקיימת וזו ההוראה שתהיה".

בדבריו נשאל האם לא יאפשר את קידום הרפורמה המשפטית עד חקיקת חוק הגיוס. "זה התחייבות של הליכוד אלינו שלא יעבור שום דבר אחר, יעבור חוק הגיוס יש לי חתימה פה בכיס של מזכיר הממשלה".

לסיום אמר: "אם יצטרכו פסקת התגברות גם תהיה פסקת התגברות. ולכאורה אם המתכונת הזו שהם רצו לעשות את חוק הגיוס משולב עם חוק יוקרת השירות או הוקרת השירות זה לא משנה אם זה יהיה ביו"ד או בה"א אבל בכל אופן בצורה הזו שיקבלו חיילים משוחררים חיילים רגילים, שירות אזרחי וגם מעט מאוד יבנה וחכמיה. ששם לא צריך שום דבר".