יועז הנדל
יועז הנדלצילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר התקשורת לשעבר יועז הנדל התייחס לקרע בעם בריאיון לפודקאסט של תנועה החינוכית "חמש אצבעות" ואמר כי אזרח ישראלי שלא משרת בצבא או בשירות הלאומי הוא אזרח פחות טוב.

"הטובים שבישראלים ישרתו בצבא, כי הגנה על המולדת תמיד תהיה הדבר הכי חשוב והכי משמעותי", אמר הנדל. "גם מבחינה דתית זה אפשרי ונכון לחרדים ואני מוכן לשבת עם כל אחד מהם ולהוכיח את זה. במדינה יש חובות ויש זכויות, אני גם קורא לימין הציוני להתעורר ולהיאבק בחוק ההשתמטות, זהו חוק שיפגע בכל אזרחי ישראל".

עוד אמר: "מה שאנחנו עושים עכשיו זה להרעיד את הבית, אני שואל את עצמי בשביל מה, מה האירוע הכל כך משמעותי שאנשים מוכנים להתאבד עליו ולשרוף את המדינה, האם 2000 שנה חלמנו על 'ותחזינה ענינו בשובך לבחירת לוועדת שופטים' או עילת הסבירות? אני בעד שינויים גדולים במערכת המשפט, אני יודע עד כמה יש רעות חולות אבל לא מצליח להבין איך "המפקד" לא לוקח אחריות על מה שקורה כאן. במקום לטפל בבעיה עומדים לך כאן שרים וחברי ממשלה ומכניסים אצבע בעין. אני מאוד מודאג. צריך לעצור את הדימום שאני רואה מול עיני".

בנוגע לתפיסותיו המדיניות התעקש הנדל כי הוא איש ימין: "תשאל אותי מה לעשות עם בקעת הירדן ואני אגיד לך שמחר צריך להחיל את החוק על בקעת הירדן, אני לא מגמגם, וצריך לייהד את הנגב והגליל, וכועסים עליי שאני משתמש במינוחים האלו, אבל אני חושב שיש צורך לאומי לשמור על רוב במקומות האלו, להמשיך את ההתיישבות והקליטה".

בכל הקשור לפתרון לקרע בעם אמר: "הכי דחוף לעשות עכשיו זה להקים ממשלת חירום לאומית, נתניהו צריך לזרוק את הקצוות, את הבנ-גבירים מהממשלה שלו ולגשת ללפיד ולגנץ ולהקים איתם ממשלה. זה האינטרס של מדינת ישראל. לעצור את הדימום. עוד 200 שנה היסטוריונים יגידו עלינו שאנחנו מטורפים, בשמונה חודשים הרסנו את הכלכלה והצבא והנוער שלנו נשחק".

"ברמה הלאומית, אני לא אוהב את נתניהו, היה הכי טוב שייצא לפנסיה וישתה את השייק שלו בהוואי, אבל אני לא שולט בזה. מדינת ישראל צריכה חוקה, לטפל בשיוון בנטל, כולל ערבי וחרדי שיעשו מסלולי שירות לאומי", חתם.