ויקטור אורבן
ויקטור אורבןצילום: רויטרס

ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן אמר בשיחות סגורות כי הוא מתכוון להמשיך למשול עד שנת 2034, למרות הירידה בתמיכה בו בסקרים בארצו. בבחירות שנערכו ב-2018 הצהיר כי בכוונתו להישאר בתפקיד עד שנת 2030.

על פי הפרסום באתר החדשות טלקס, אורבן אמר את הדברים בשיחה עם מקורבים וכשנשאל בנוגע לאמירתו בשנת 2018 טען כי מגפת הקורונה והמלחמה באוקראינה, טרפו את הקלפים ולקחו למעשה 4 שנים מכהונתו.

אורבן מצוי בשנים האחרונות בביקורת נוקבת ומדינתו סובלת מסנקציות שהטיל עליה האיחוד האירופי בעקבות השינויים המשטריים שביצע במדינתו.

כך למשל סירבו באיחוד האירופי להעביר כספי סיוע להונגריה בעקבות הצעדים שביצע אורבן.

במהלך השיחה עם מקורביו שהתרחשה באירוע פיקניק מיוחד, אמר אורבן כי הוא מכיר בעובדה שמפלגתו נחלשת בסקרים וטען כי הסיבה היא המצב הכלכלי במדינה, כשלדבריו, העם ההונגרי רגיל לצמיחה.

בנוסף ציין כי למרות ההיחלשות, הוא לא חושב שמפלגתו נחלשה כמו מפלגות שלטון אחרות באירופה דוגמת גרמניה, שם מפלגת ה-SPD בהנהגת הקנצלר אולף שולץ צנחה בסקרים למקום השלישי.

הבחירות האחרונות שנערכו בהונגריה היו לפני כשנה והבחירות הבאות צפויות רק בשנת 2026. אורבן כיום הוא המנהיג הוותיק ביותר באיחוד האירופי, זאת אחרי סיום כהונתה של קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל בשלהי שנת 2021.