יענקי תוקע בשופררשת 13

יענקי גולדהבר, הדייר החרדי בבית האח הגדול, הגיע למקום השלישי הערב באירוע הגמר ורגע לפני שיצא מהבית הכי מפורסם במדינה, תקע בשופר.

יצויין כי יענקי הוא הדייר הכי ותיק בבית לאחר שהיה הראשון להיכנס העונה. לפני כניסתו, בתעודת הזהות שלו הצליח לסקרן את הציבור החילוני ואת הציבור החרדי כאחד.

כשנכנס לבית, יענקי לא הגדיר את עצמו כחרדי אלא הסביר כי הוא יהודי חסיד מבני ברק עם חלום להיות מגיש טלוויזיה ועם זיקה לעולם החילוני.

בבית האח הגדול שמר יענקי על קשר טוב עם כלל הדיירים ונמנע מלהיכנס למריבות שהתפתחו במהלך השהות. מחוץ לבית, יענקי צבר אוהדים רבים, בעיקר בציבור החילוני, זאת לאחר שניהל לא פעם דיונים על יהדות ועל הצורך להבין ולכבד את האחר.

שמירת השבת שלו בבית אף גרמה לאיש העסקים אדם שטרית להרים מסוק מעל בית האח הגדול עם הכיתוב "יענקי מוקיר שבת".

לפני כחודש שיתף יענקי בקושי שהוא חווה בבית ובשיחה עם 'האח הגדול' הוא נשנק מבכי כשסיפר על הקושי להתמודד עם בעיות צניעות.

"הכי קשה לי בבית בזמן האחרון זה הקטע הרוחני. אני תשוש נפשית מזה, באמת תשוש נפשית בקטע רוחני", פתח יענקי בווידוי בחדר של 'האח הגדול'.

הוא שיתף כי "מאז שבאתי הנה, מאוד התחזקתי בקטע רוחני. אבל למשל על שמירת העיניים שלי מאוד מאוד קשה פה, הצניעות מאוד מאוד קשה לי, אני לא בנוי לזה. לא נוח לי, לא נעים לי, לא כיף לי".

בשיחה נשבר קולו של יענקי: "אני לא משטרת צניעות, כל אחת שתעשה איך שהיא רוצה, שתתלבש איך שהיא רוצה. לי לנפש שלי, לא בריא. בסוף בסוף אני ילד, אולי בוגר, אולי שיש לו קצת חוכמה אבל בסוף אני בן 20. מראות כאלו מאוד קשים לי".

לשאלת 'האח הגדול' האם ניסה לדבר ולהשמיע את דעתו, השיב יענקי כי הוא לא יכול לדבר על זה בקול בבית: "אתמול ניסיתי ובחורה אחת נפגעה בטעות". הוא נשאל במי הוא מפחד לפגוע וענה: "בעצמי".

לסיום אמר יענקי: "התפקיד שלי זה להעיר אך ורק לעצמי, זה יהודי אין מה לעשות, גם אם זה אומר לנשוך שפתיים".