נפתלי בנט
נפתלי בנטצילום: עמוס בן גרשום/ לע''נ

בית משפט השלום בתל אביב יערוך היום (שני) דיון קדם משפט בתביעות הדיבה שהגיש ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט נגד יגאל מלכה והרב יוסף מזרחי.

את התביעה נגד הרב מזרחי הגיש בנט יחד עם אימו לאחר שהרב מזרחי צוטט כאומר שבנט רפורמי ואימו אינה יהודיה.

"גב' בנט, שנולדה כיהודייה, צאצאית למשפחה שרבים ממנה הושמדו בשואה, בשל יהדותם, ועלתה לישראל כמעשה ציוני, בעוזבה חיי רווחה; יחד עם בעלה, אביו המנוח של מר בנט, ג"מס יעקב וייל, החלה לקבל פניות רבות מאנשים, גם כאלה המכירים אותה, המבקשים לשאול אותה שאלות לגבי יהדותה, שהרי הם שמעו כי ישנו 'רב' כזה או אחר הטוען אחרת", לשון כתב התביעה.

עורך דינו של הנתבע, יוסף ויצמן, הגיב וטען כי "נפתלי בנט התחיל בקמפיין בחירות לראשות ממשלת ישראל פעם נוספת ובחר להשתמש בנתבע כמו גם בנתבעים נוספים כדי לזכות בקולות, פרסום ורווח פוליטי. התביעה הוגשה בסכום חריג ומופרז בסך 1,000,000 ש"ח זאת ללא שום תימוכין והוכחות על נזק כלשהו שנגרם לתובעים לפיכך מדובר בתביעת סרק טורדנית וקנטרנית שנעשתה לצורך הפחדה, השתקה, התשה ופרסום אישי ופוליטי".

יגאל מלכה נתבע על כך שפרסם ברשת החברתית מידע "שנועד להפיץ שקר כאילו מר בנט לקח במרמה 50 מיליון שקלים מכספי הציבור לצורך השבחת ביתו, במהלך כהונתו כראש הממשלה" וכן "פרסם תמונה של מר בנט במליאת הכנסת, תוך שהוא רומז כי מר בנט אלים כלפי רעייתו". מלכה גם נתבע שכתב שראש הממשלה לשעבר הוא "מרגל כמו אלי כהן בסוריה, רק הפוך, ובכך ביקש להציג את מר בנט כמי שפועל עבור ממשלות זרות לפגוע בישראל".

פרקליטו של מלכה, עו"ד איתמר ברקאי, אמר לעיתון "מעריב" כי מדובר ב"תביעת השתקה נעדרת כל בסיס ויסוד, אשר הוגשה בחוסר תום לב ומשיקולים זרים ופסולים תוך ניצול לרעה של הליכי משפט, העומדת כולה בניגוד מוחלט לחוק ולפסיקה".