בנט עם עורכי דינו בבית המשפט
בנט עם עורכי דינו בבית המשפטצילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

ראש הממשלה לשעבר, נפתלי בנט, התפרץ הבוקר (שני) בזעם במהלך דיון בתביעת דיבה שהגיש נגד הרב יוסף מזרחי, שטען שאימו לא יהודייה.

"בושה וחרפה, הם ממשיכים בהאשמה השקרית הזו", זעק בנט בדמעות. "אנחנו מבקשים התנצלות מוחלטת. הם הוציאו את דיבת אימי שכל משפחתה נספתה בשואה".

"לילה אחד הסתכלתי בטלוויזיה וראיתי את מזרחי אומר שאני נוצריה", סיפרה בבכי אימו של בנט. "זה היה כל כך קשה. אנשים מהקהילה דיברו איתי על זה".

הרב מזרחי התנצל בבית המשפט בפני ראש הממשלה לשעבר ועורך דינו טען: "התביעה מונעת מרצון לדרוס את הנתבע" שעוררה את זעמו של בנט.

השופט קבע כי מזרחי ישלם פיצוי בגובה של בין 40 ל-80 אלף שקלים והסכום המדוייק ייקבע בימים הקרובים. בנט מתכוון לתרום את הסכום לארגוני משפחות שכולות.

הרב מזרחי התנצל ואמר בדיון: "במהלך שנת 2022 פרסמתי כנגד ראש הממשלה לשעבר, נפתלי בנט, וכנגד אמו מירנה, מידע אותו קיבלתי מאחר, שהתברר כלא נכון, כאילו יהדותו של מר בנט ושל אמו מוטלת בספק. לאחר בדיקה אני מבקש להדגיש כי דברים אלו שקריים. דברים אלו שנאמרו על ידי, הגיעו לתפוצה. אני מצטער שאמרתי את הדברים הללו, ומתנצל מעומק לבי בפני משפחת בנט על עוגמת הנפש שנגרמה להם בעקבות פרסום זה".

לפני כן, במהלך הדיון בתביעה שהגיש בנט נגד יגאל מלכה על סך חצי מיליון שקלים בגין התבטאויות שונות שלו נגדו קבע השופט כי "לגבי חלק גדול מההתבטאויות - האינטואיציה שלי היא שהם לא צריכים להתברר בתביעת לשון הרע. את רוב האמירות נראה שאפשר לתפוס כהבעת דעה".

עם זאת, השופט הסכים כי חלק מההתבטאויות הנוגעות ליחסים בין ראש הממשלה לשעבר ורעייתו חצו קו אדום, כלשונו.

בנט אמר ביציאתו מהאולם אמר: "ישראל זקוקה לשיח ציבורי נוקב, אבל בריא. ההבחנה היא ברורה - ביקורת בהחלט כן, אבל דיבה רעל ושקרים - לא".

מול הכניסה לבית משפט השלום בתל אביב הפגינו כמה עשרות בני אדם וקראו קריאות בגנותו בנט. המפגינים קראו "נפתלי בנט אתה לא ימין" ו"איבדת את הדרך". בנט התעלם מהם - נכנס למכוניתו ונסע מהמקום.