אריה קינג
אריה קינגצילום: ערוץ 7

לאחר שפנה לייעוץ המשפטי של העירייה ונענה בשלילה, יו"ר סיעת 'מאוחדים' וסגן ראש עיריית ירושלים, אריה קינג, עתר אמש ליו"ר ועדת הבחירות מרכזית, שופט ביהמ"ש העליון נעם סולברג, נגד סיעת 'התעוררות'.

זאת בגין ההסעות החינמיות בשבת לתל אביב שמפעילה הסיעה.

בעתירה טען קינג כי "מתן הסעות חינמיות לחוף הים מהווה מתן מתנה הקשורה בתעמולת בחירות אשר הוא בבחינת תעמולה אסורה על פי חוק".

סגן ראש העיר המשיך וכתב: "פעילות ההסעות הינה עניין אשר מטרתו לצוד את הבוחרים תוך מתן שוחד בחירות בדמות הסעות חינמיות לחוף הים ואינה תעמולה תמימה". קינג הביא מקרה זהה מהבחירות הקודמות, שם סיעת העבודה נאלצה להפסיק הפעלת הסעות חינמיות בשבת עקב הערות יו"ר הוועדה דאז, השופט חנן מלצר. לבסוף דרש קינג מהשופט סולברג להורות גם כעת על צו מניעה אשר יהפוך לקבוע נגד מעדיה של 'התעוררות' "העולים לכדי מתן שוחד ומתנות לבוחר אשר הינם תעמולה אסורה ועבירה פלילית על פי חוק".

קינג הצהיר: "לא נשלים ולא נשקוט למול חילול שבת בוטה ומרתיח כמו זה. סיעת התעוררות פועלת בצורה פלילית ומתריסה כדי לערער את הסטטוס קוו הקיים בעיר במטרה צינית למשוך בוחרים לטובתה בקלפי. אנחנו אומרים בצורה מפורשת - היו לא תהיה. לא נאפשר לאף אחד לפגוע בקדושת העיר ירושלים ובקדושת השבת והמסורת היהודית".

"כפי שפעלנו בקדנציה הנוכחית כדי לשמור על צביונה היהודי ועל המורשת של העיר, כך גם הפעם. אני קורא לכל חברי הסיעות החרדיות להצטרף למאמץ על שמירת קדושת העיר ולא לעמוד דום נוכח חילול השבת הציבורי בירושלים", הוסיף.