איציק סודרי, מקורבו של יו"ר ש"ס אריה דרעי, טען בריאיון היום (שני) לערוץ כנסת כי יתכן והרכב הממשלה ישתנה בכנס החורף הקרוב.

"לא פוסל אפשרות שבכנס החורף הרכב הממשלה עשוי או עלול להשתנות - נתניהו יישאר ראש הממשלה, אבל ההרכב ישתנה", אמר סודרי.

לדבריו, "אני עדיין חושב ואני בטוח, מתוך ההיכרות שלי, ובתוך עמי הש"סניק אני יושב - אריה דרעי הוא המבוגר האחראי של הממשלה הנוכחית. לכן המתווה של גנץ הוא ריאלי - כי אולי הוא יחזור לשולחן המשא ומתן".

"בכובע של הפרשן - אני לא פוסל אפשרות שהחרדים יסכימו לשינוי ההרכב הפנים קואליציוני", הוסיף.

הדברים באים ברקע הביקורת של השרים איתמר בן גביר ובצלאל סמוטריץ' על הניסיון של ראש הממשלה בנימין נתניהו לחתור לפשרה במחיר של ויתורים משמעותיים כמו הקפאת הרפורמה לפרק זמן משמעותי וכן אפשרות למניעת שינויים בוועדה לבחירת שופטים.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' התייחס הערב לחידוש המגעים לפשרה ואמר: "ראש הממשלה עדכן אותי על המאמצים שהוא מוביל יחד עם הנשיא וגורמים נוספים כדי להגיע להסכמות רחבות שיביאו להרגעת הרוחות ויחזקו את אחדות עם ישראל. אני מברך על המאמץ הכנה והאמיתי של ראש הממשלה להגיע להסכמות רחבות ואני חושב שראוי שגם ראשי האופוזיציה ישתחררו מהגורמים הקיצוניים והאנרכיסטים בראשות שקמה ברסלר שכינתה רק השבוע אותי ואת חבריי כאן כנאצים ימח שמן וזכרם ויגלו נכונות אמיתית לויתורים ופשרות כדי להגיע לאחדות".

לדבריו, "יש רצון אמיתי להידברות, אבל יש גם סוגיות עקרוניות שבהן לא צריך לוותר. "אמרתי לראש הממשלה כי אנחנו מוכנים להידברות והסכמות כולל ויתורים כדי להביא לאחדות בעם, כדי לשמור על צה"ל מאוחד וחזק ועל החברה הישראלית שלמה. אבל יחד עם זאת אנחנו מתנגדים בתוקף לתכתיבים ולקבלת אולטימטומים ממי שהפסידו בבחירות, לא זכו באמון העם ומנסים בעזרת איומי סרבנות ופגיעה בביטחון המדינה להכתיב לנו בכוח את עמדתם. לא נסכים בשום מצב לוותר על הגיוון בבחירת השופטים כדי שייצגו את כלל הציבורים במדינת ישראל ולא נסכים למצב בו האופוזיציה שהפסידה בבחירות יכולה לרמוס ולדרוס את הימין בוועדה לבחירת שופטים".

"אנחנו עושים מאמצים גדולים להוביל להידברות כנה אך לצערי אני רואה איך במקביל לכך לפיד וגנץ שפוצצו את השיחות בבית הנשיא מונעים כל אפשרות לשיח, והם לא רוצים הסכמות, הם רוצים לקבל מאה אחוז מהתכתיבים שלהם ולא ניתן לזה יד. זו דריסה אנטי דמוקרטית כלפי מחנה הימין שזכה באמון רוב העם.
כן להידברות והסכמות לא לתכתיבים ודורסנות כלפי הימין שזכה בבחירות. זו עמדתנו ואני מקווה באמת ובתמים שנצליח להוביל לשיח והסכמות כי זה האינטרס הלאומי כעת בפתח השנה החדשה", סיכם סמוטריץ'.