ח"כ עמית הלוי (הליכוד) השתתף בכנס מאוסלו לריבונות של תנועת ריבונות וערוץ 7 וסיפר על הפעולות שנעשות בכנסת ובממשלה על מנת להעמיק את הבנייה בהתיישבות ועל הממשלות שהעבירו את אוסלו וההתנתקות "על חודה של סיכה", כלשונו.

ח"כ הלוי התייחס תחילה למדינאים שהובילו את תהליכי אוסלו וההתנתקות ואמר: "באמת זה יהודים שיש להם הרבה יותר ניסיון בגלות מאשר במדינה. אנטי מדינאים. הלחץ המדיני שהופעל עליהם מכל מיני גורמים הוביל אותם בסופו של דבר לזה. זה מדינאות ברמה נמוכה מאוד. בימים האלו מדברים איתנו על הסכמה רחבה, על מה? על אוסלו שעבר על מיצובישי? על התנתקות שעברה אחרי שראש הממשלה אמר 'דין נצרים כדין תל אביב'? כלומר הממשלות הכי לא לגיטימיות שהעבירו את זה על חודה של סיכה ושל אצבע".

בעניין ההסברה הישראלית על צדקת דרכנו, טען: "אנחנו צריכים להחזיר את השיחה של הצדק ושל האמת. אנחנו מתמודדים עם מאה שנות קמפיין שקרי. זה שישראל בכל מקום בעולם אומרת 'ארץ ישראל של עם ישראל', השיחה הזו חייבת להיות רווחת, וזה בלי קשר למעמד התושבים. עליו צריך לדבר. אבל אין שום ויכוח ששכם, בית אל וירושלים אלו ערים ישראליות, לא השתנה כלום. חזרנו הביתה. הבעיה היא שאנחנו נתפסים ככובשים. את זה צריך למחוק מהלקסיקון הבין לאומי".

בעניין התוכניות ליצירת עיר נוספת כמו אריאל, באיזור גוש שילה, טען: "הדברים שצריכים לעשות - תכנון עירוני וגדול, באזורים שיכללו רצף וגם במקומות שאין בהם רצף וצריך ליצור בהם נקודות התיישבות חשובות. יש תוכנית, לא הכל אנחנו שמים בכותרות הראשיות. לא כל דבר שעושים צריך לפרסם אבל הדברים נעשים וצריך לעשות יותר - זה תמיד נכון".