הפודקאסט החד של בוצר
הפודקאסט החד של בוצרצילום: ספי הירש

רק לפני שבוע הוציא הזמר והמוזיקאי אליעזר בוצר, הידוע פשוט כ'בוצר', את אלבומו החדש, והשבוע הוא כבר מכריז על פרויקט חדש - פודקאסט. ולא סתם פודקאסט, אלא "מפגשים עם יוצרי דרך" כהגדרתו.

""אני זוכה בחיי להכיר אנשים מדהימים, יוצרים ואוהבי אדם שדרכם בחיים ופועלם מהווים לי השראה ולימוד", הוא מסביר מניין הגיע הרעיון, "בפרקי הפודקאסט שלנו, נשתף את חווית המפגש היצירתי שלנו בו אנו מבררים את החיבור האומנותי והאמונתי שלנו. נדבר על השירים ועל היצירה של כל אחד מאתנו, על הגישה ועל נושאים של הלב, בשאיפה לעולם מתוקן יותר".

למרואיין הראשון בפודקאסט החדש בחר בוצר בחברו יהונתן קונדה, יליד 1986, משורר, מוסיקאי וחבר מייסד בלהקת הראפ היפואית הרב-לשונית 'סיסטם עאלי'. "את יונתן אני מכיר מתקופת מגורינו בתל אביב", הוא מספר, "נחשפתי לאישיות המדהימה שלו בכמה מישורים במקביל , מבית הכנסת עד פעילות אומנותית וחברתית משותפת, אני אוהב ומעריך אותו מאוד כאדם ויוצר".

"יונתן ואנוכי מאוד אוהבים לאלתר טקסט בשאיפה לשיח מהותי . זה מאוד מאתגר וחייב דיוק עצמי שאפשרי רק עם חברותא אמיתית", הוא משתך על יום הצילום שערך ללא תכנון ביום ההילולה של יונתן בן עוזיאל שהוא חי בשכנות לציונו בעמוקה, "במפגש עם יהונתן קונדה אנו מהלכים יחד בין מחוזות השירה, המקורות והדיבור באילתור ובירור של חברים ללימוד. יונתן מהווה לי השראה רבה בדרכו המגוונת ומלאת עומק ולב נדיב. האזנה נעימה".

על ה-EP החדש שנארז לכבוד ראש השנה הוא מספר כי מדובר באסופה של השירים שהוצאנו לאור בשנה האחרונה שנפתח עם לחן מקורי לתפילת 'אבינו מלכנו' מהמקורות. "ביצוע מחודש שלי יחד עם אורי אבני שותפי לדרך , שנוצר באווירת חודש אלול והחיפוש אחר תשובת הלב ומסכם שנה של יצירה, תפילה ופעולה לאחדות. 'אבינו מלכנו עשה עמנו צדקה וחסד והושיענו'" .