אוהד טל
אוהד טלצילום: ערוץ 7

גורמים ב'עוצמה יהודית' יצאו הבוקר (רביעי) נגד חבר הכנסת אוהד טל (הציונות הדתית) לאחר שכתב בטוויטר נגד יושב ראש מפלגתם השר איתמר בן גביר.

ח"כ טל כתב בטוויטר: "בן גביר, מספיק! הרצון לשנות מדיניות כלפי מחבלים בבתי הכלא הוא חשוב. אבל מי שחושב שיעזור לו אם בכל פעם שלא מצליח להוביל שינוי הוא ירקע ברגליים, יצעק, יאיים ויאשים את כל העולם בחוסר היכולת להוביל מהלכים - פשוט טועה. הילדותיות הזו מתחילה להימאס, היא עוד תעלה בנפילת ממשלת הימין".

ח"כ יצחק קרויזר הגיב לו: "אוהד, די, הגיע הזמן לממשלה שעושה ימין ולא רק מדברת ימין".

גורמים בסביבת השר בן גביר הגיבו לדברי ח"כ טל: "אוהד טל, ממה נמאס לך יותר? מתנאי הקייטנה של האסירים בבית הכלא או מכך שהשר לביטחון לאומי, שממונה על הנושא מתוקף סמכותו ושגיבש תכנית מעשית ומפורטת כיצד לשנות את המציאות ההזויה הזו באמת נלחם בכל כוחו בכדי לשנות?"

עוד הוסיפו: "העמדה אותה מוביל השר לביטחון לאומי היא גם צודקת מבחינה מהותית - כי כולנו מבינים שלא ניתן להמשיך ולהשלים עם המציאות הקיימת, וגם מוצדקת פוליטית שכן אנחנו לא באנו לחמם כיסאות. קיבלנו את המנדט מבוחרינו בכדי להוביל שינוי וזאת נעשה".

אתמול, בניגוד לעמדת השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר בעניין החמרת תנאי האסירים הביטחוניים, הקבינט קבע כי לא יחולו שינויים וכי יערך דיון על כך בחודש אוקטובר.

במהלך הישיבה התפתח עימות בין השר בן גביר לנתניהו והיועצת המשפטית שאמרה: "ההוראה חלה גם על האסירים הפליליים וגם על הביטחונים. בגלל הרגישות של הביטחוניים זה תמיד היה נידון על ידי הקבינט". השר בן גביר השיב: "מדובר רק באסירים ביטחוניים - כנראה שלא קראת".

היועמ"שית הגיבה לבן גביר: "אתה ממש חייב להאמין לי שקראתי את החוק. זה פרשנות זה שאפשר לאשר פחות או יותר (ביקורים). מכיוון שזה בעל משמעות משמעות ביטחונית ומדינית אז זה נידון בקבינט ולא בהחלטת שר הבל"מ".

בן גביר תקף בחזרה: "זאת המלצה ואת יועצת. את לא קובעת ואני לא רוצה לפגוע בך". היועמ"שית השיבה: "הכללים לא גוברים על החוק".

בן גביר תקף בחריפות את היועמ"שית: "אבל תקראי את החומר. יש פקודה כללית ופקודה ספציפית, וספציפית גוברת על הכללית. בכל מקרה מה שאת אומרת כאן מבחינתי זה רק המלצה". היועמ"שית: "זה מחייב".

בשלב זה תקף השר את ראש הממשלה: "זה לא מחייב, זאת המלצה. אבל הסיפור כאן זה לא את, אלא ראש הממשלה. נכנסתי למשרד הזה אחרי שהבטחת לי שהולך להיות שינוי במצב האסירים. עם כל הכבוד לכל הגורמים המקצועיים שנמצאים כאן, אנחנו נבחרנו לממש מדיניות". רוה"מ השיב כי "נעשה דיון אחרי החגים".

השר בן גביר: "הבעיה שגם אחרי החגים הגורמים המקצועיים יגידו שזה לא הזמן. תמיד זה לא הזמן והקייטנה ממשיכה. שימו לב לנתונים, חלק גדול מאירועי הטרור מבוצעים על ידי אנשים שביקרו את האסירים בני משפחות, וכדומה. יש לנו 449 כאלה שביקרו בכלא, ואחרי זה ביצעו פיגועים או נסיונות פיגוע ותוסיפו לזה מחבלים אסירים שחזרו על מעשי הטרור אחרי ששוחררו. זה אומר שהם רואים את התנאים ולא מתרשמים. זה אומר שאין שום הרתעה בכלא הישראלי. זה אומר שאי אפשר להמשיך ככה. נבחרתי כדי לממש מדיניות. גם אתה ראש הממשלה הבטחת לעם ישראל שלא תתקפל מול המחבלים בבתי הכלא והבטחת לי ליישם את המדיניות".

נתניהו השיב: "נדון בזה בדיון אחרי החגים".

בן גביר הטיח נתניהו: "ראש הממשלה מספיק עם התירוצים. אם אתה לא מתכוון ליישם המדיניות שהבטחנו אז בוא תגיד את זה. כל הזמן אחרי החגים ואחרי החגים יש גם חנוכה...הגענו לרגע שצריך להכריע".