אריה קינג
אריה קינגצילום: ערוץ 7

יו"ר ועדת הבחירות, השופט נועם סולברג, ידון בשבוע הבא בעתירה שהגיש יו"ר סיעת 'מאוחדים' וסגן ראש העיר ירושלים, אריה קינג, נגד מערך ההסעות בשבת שהפעילה סיעת 'התעוררות' בתחילת אוגוסט - לטענתו כחלק מתעמולת הבחירות.

הפרקליט המייצג את קינג, עו"ד ישי גיספן, אמר: "אנחנו רואים את פעילות ההסעות של 'התעוררות' כמתן שוחד ומתן מתנות מובהק בניגוד לסעיף 8 לחוק התעמולה ובניגוד לסעיפים 88 ו-89 לחוק הרשויות המקומיות הנוגעים לבחירות".

לדבריו, "שוחד לא חייב להיות כסף אלא גם שווה כסף. כולנו יודעים שהסעות לים בשבת יכולות לעלות סכום כסף משמעותי. בסיעת 'התעוררות' לא קידמו את האג'נדה שלהם בכל השנים האחרונות ורגע לפני הבחירות, בצרכי קמפיין ציניים הם נזכרים לשחד את בוחריהם בגדר 'שמור לי ואשמור לך'".

הוא ציין דוגמה מפסקי דין שניתנו נגד מפלגת ש"ס מספר פעמים במהלך השנים האחרונות, בהם נאסרה חלוקת קמעות פשוטים בבחירות הארציות ב-2015 ואמר: "הערך הסנטימנטלי של הבוחרים במקרה שלפנינו איננו שונה מערך הקמעות לבוחרי ש"ס, ועל כן לא נסכים לאכיפה בררנית בין ש"ס להתעוררות. יש לעצור את השוחד הנוכחי ולנהוג דין שווה לכולם".

אריה קינג הוסיף: "אנו חוזרים ואומרים בבירור- סיעת התעוררות פועלת בצורה פלילית ומערערת את הסטטוס קוו הקיים בעיר ע"י שוחד בחירות ומשקרת לבוחריה באחיזת עיניים כאילו הם פועלים עבורם במהלך הקדנציה כולה. קדושת העיר והשבת לא ייפגעו מצרכים אלקטורליים ציניים כמו אלו. נמשיך לשמור על צביונה היהודי ועל המורשת של העיר ואני מקווה שגם השופטים בבית המשפט, ובראשם שופט העליון סולברג, יראו עין בעין כמונו את הדברים".