ראש השב"כ רונן בר
ראש השב"כ רונן ברצילום: פלאש 90

ראש השב"כ רונן בר נימק הבוקר (חמישי) לראשונה מדוע עמירם בן אוליאל שהורשע ברצח בני משפחת דוואבשה בדומא מוחזק בהפרדה.

במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו והשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר כתב בר כי "מידע שהתקבל בעניינו, לאחר כליאתו, מלמד, בין היתר, כי גם בתקופת מאסרו המשיך בן אוליאל לעמוד בקשר עם פעילים קיצוניים והוא משמש כדמות לחיקוי לפעילים אלה".

בר ציין במכתב כי "כידוע, אין בשירות בתי הסוהר אגף ביטחוני לאסירים יהודים, ומשכך נוהג השירות להיעתר לבקשות של אסירים ביטחוניים יהודים לרצות את עונשם באגף התורני, תוך שנשמרות הגבלות הנובעות מהיותם אסירים ביטחוניים".

"עם זאת", כתב בר, "נוכח נסיבותיו של בן אוליאל והמידע שהתקבל בעניינו, לא ניתן להיעתר לבקשתו בהקשר דברים זה נוכח השפעתו הצפויה על אחרים.

הוא חשף כי לאחרונה נבחנה במשותף ע"י שב"כ ושב"ס האפשרות לצרף לתאו של בן אוליאל כלוא נוסף, "בחינת האפשרות מול מספר כלואים יהודים הסתייגו מכך וביקשו להימנע משיבוץ לתא עם בן אוליאל".

בר הבהיר כי השב"כ לא יביע התנגדות להעביר את בן אוליאל לאגף התורני לראש השנה ויום כיפור: "יובהר כי ככל שתוגש בקשה מטעמו של האסיר לשהות באגף התורני במהלך ראש השנה ויום כיפור, לא תוצג התנגדות מטעם השירות, וזאת בדומה לעמדתנו ביחס לשהותו של בן אוליאל באגף התורני בחג הפסח החולף".

לסיום ציין כי "תבחן כניסת רבנים לתאו לטובת לימוד תורה", והוסיף כי "רמת הסיכון מבן אוליאל תבחן מעת לעת בכדי לבחון את האפשרות להקלה בתנאיו בהמשך".