המשטרה הפלסטינית
המשטרה הפלסטיניתReuters

נביל אבו רודיינה, דובר הנשיאות הפלסטינית, מגנה את פעולת צה"ל נגד תשתית הטרור בג’נין ומכנה אותה "תוקפנות" המבוצעת על פי מדיניות "ממשלת הימין הקיצוני" אשר לא תביא ליציבות וביטחון באזור.

קודם לכן, אמר מקור המקורב לגדוד ג’נין של הג’יהאד האיסלאמי לעיתון "אל-ערבי אל-ג’דיד", כי מנגנוני הביטחון הפלסטיניים גיבשו רשימה של שלושים פעילים בגדוד המיועדים למעצר בגין מעורבותם בירי לעבר משרדי המנגנונים.

הוא הביע חשש מפני המשך מעצר של פעילי גדוד ג’נין בתואנה של מעורבות בפעילות פלילית כדי לפגוע במוניטין הלאומי שלהם בציינו, כי הרשות הפלסטינית חותרת לנטרל באופן הדרגתי את פעולות המאבק הפלסטיני בג’נין באמצעות מעצר הפעילים.

אמש עצרו מנגנוני הביטחון הפלסטיניים במחנה הפליטים ג’נין את אחמד ג’דעון שהוכרז כמבוקש ע"י ישראל, ובעקבות המעצר חמושים ביצעו ירי והשליכו בקבוקי תבערה לעבר מטה מנגנוני הביטחון בעיר. בסוף השבוע שעבר עצרו מנגנוני הביטחון הפלסטיניים בקבאטיה את מוסטפא אבו אל-רוב.

תחת לחץ אמריקני וישראלי החלה בתקופה האחרונה הרשות הפלסטינית לפעול להחזרת השליטה הביטחונית באזור ג’נין, ופעילות זו נתקלת במתקפת הסברה מצד ארגוני הטרור הפלסטיניים המאשימים אותה בסיוע לאויב באמצעות התיאום הביטחוני.