משתתפי התוכנית
משתתפי התוכניתצילום: דובר צה"ל

71 חניכים החלו אתמול (שלישי) את המחזור הראשון של תכנית "ארז" - תכנית העילית החדשה להכשרת קצונה קרבית.

תוכנית 'ארז' מוגדרת כ"תוכנית עילית ראשונה מסוגה" שנועדה להכשיר את מפקדי העתיד של הפלוגות הלוחמות של צה"ל, ולהוות בית היוצר לשדרת הפיקוד הבכירה העתידית. בתוכנית מתבצע תהליך ארוך ומדוקדק לאיתור ומיון מיטב הנוער הישראלי.

החניכים שנבחרו יעברו מסלול הכשרה ייחודי, בסיומו ישרתו כקצינים קרביים בגדודי היבשה המבצעיים, עד לתפקידי המ"פ.

עם גיוסם יעברו חניכי התוכנית קורס קדם צבאי, שעתיד להכין אותם בצורה מיטבית לתהליך ההכשרה בתוכנית. במסגרת הקד"ץ החניכים יעברו הכנה ויחלו בפרק הלימודים האקדמיים. הם יחשפו לאתגרי הלחימה ביבשה ולחילות היבשה ויוכשרו בתכנים מקצועיים וערכיים הקשורים בדמות המפקד ובנוסף, יקחו חלק בפעילות בתחום הכושר קרבי.

לאחר שיסיימו בהצלחה את ההכשרה הקדם צבאית, יעברו החניכים בתוכנית טירונות בבא"ח גולני, ובהמשך יוכשרו כלוחמים מובחרים וכמפקדי יבשה בחטיבת הקומנדו. לאחר מכן, ימשיכו חניכי התוכנית ללימודי תואר ראשון באוניברסיטת תל-אביב ולקורס קצינים.

עם סיום ההכשרה, שתיארך כשלוש שנים, המתגייסים עתידים למלא תפקידי מ"מ ומ"פ בחטיבות הלוחמות ביבשה.

בצה"ל אומרים כי "מדובר בתכנית דגל, אשר מדגישה שוב את תפקידם המכריע של המפקדים הקרביים ואיכותם ביכולת צה"ל לעמוד במשימותיו לשמור על ביטחון המדינה".

ראש תכנית 'ארז', תא"ל (מיל׳) יובל בזק אמר "גייסנו אתמול את המחזור הראשון של תוכנית ארז. 71 חניכים, ממיטב הנוער הישראלי שקיבלו על עצמם את האתגר להיות החלוצים שלפני המחנה, בתוכנית העילית החדשה לפיקוד. אני מאחל להם הצלחה בדרך המאתגרת בה בחרו, ומשוכנע שבעוד שנים לא רבות יתפתחו מביניהם המובילים שבמפקדי היבשה".