בני גנץ
בני גנץצילום: Yonatan Sindel/Flash90

פעיל מחאת השמאל קונסטנטין צ'סטה, המכונה קוסטה בלאק, תקף בחריפות את יושב ראש המחנה הממלכתי ח"כ בני גנץ בעקבות הודעת גינוי להפגנה נגד הרב יגאל לוינשטיין ולדבריו של רון קאופמן נגד החרדים.

גנץ כתב כי "הקריאות והפעולות על סף האלימות מההפגנה אמש בתל אביב והאמירה המכוערת של רון קופמן, שטוב שחזר בו ממנה, מדאיגות וראויות לגינוי".

גנץ הוסיף: "דווקא כמחנה ליברלי, עלינו להקפיד שאנחנו לא שופכים את התינוק עם המים. מחאה חריפה ונחושה - כן. הכללות נגד ציבור שלם, הסתה ואלימות - מחוץ לגדר".

קוסטה בלאק הגיב: "תקשיב גולם. מי שמפעיל אלימות כלפי הציבור הליברלי זה האנשים שאתה מלקק להם ומתרפס בפניהם. כל ניסיון שלך לייצר איזו סימטריה מזויפת, כי זה מה שדחפו לך היועצים שלך, הוא יריקה בפרצופם של מאות אלפי פטריוטים שנלחמים ברחובות כבר 9 חודשים".

הוא תקף: "אתה פשוט מחבל במאבק החשוב ביותר מקום המדינה. אתה כל כך טיפש שאתה אפילו לא מסוגל להבין כמה נזק אתה גורם למחנה הליברלי בהתנהלות הדבילית שלך, בנרמול שאתה עושה לנתניהו ולממשלת החורבן שלו שמחריבה כאן כל חלקה טובה, ובשתולים כמו מתן כהנא שהבאת לתוך המחנה שלנו".

לסיום בלאק הטיח בגנץ: "אז פשוט סתום ת'פה ואל תפריע לנו לעשות את מה שאתה, לפיד ומיכאלי הייתם אמורים לעשות. את הגינויים העלובים שלך תשאיר לכהניסטים, לשורפי הכפרים ולמחריבי המדינה מגוש הרעל שאתה לא מפסיק ללקק לו. זה מספיק ברור לך? הימים בהם הרכנו ראש - נגמרו. וכדאי מאד שתבין את זה מהר".

ההפגנה מול ראש יהודימתן כהן ראש יהודי

דבריו של גנץ הגיעו לאחר שעשרות מפגינים תקפו אמש בתל אביב את הרב לוינשטיין בצעקות, בדחיפות ובמקלות דגלים ורק האבטחה סביבו מנעה מהמוחים מלפגוע בו.

בסרטון מהאירוע נראים שוטרים ומאבטחים מפרידים בגופם בין הרב לבין המפגינים, ומחלצים אותו במהירות לתוך רכב. לאחר שמחו והפריעו לרב לוינשטיין לעבור, המפגינים רדפו בקריאות אחרי מנכ"ל ראש יהודי ישראל זעירא.