הרב יגאל לוינשטיין, ראש מכינת 'בני דוד' שבעלי, מתייחס באולפן ערוץ 7 להחלטה לפתוח יחידות נוספות בצה"ל לשירות נשים.

"אנחנו ב-15 עד 20 שנים האחרונות נמצאים בתהליך קבוע של שילוב בנות. בשלב ההתחלה, הצבא מאוד רצה את השילוב בגלל בעיית כוח אדם אמיתית. היום זו דרישה של התנועה הפמיניסטית לשלב נשים והיא נוגעת לשיוויון ולרצון הכניס אותן ליחידות הלוחמות כמו גולני, גבעתי, צנחנים, סיירת מטכ"ל ועוד", מסביר הרב לוינשטיין.

לדבריו "הצבא לא יודע להתמודד עם הדרישה הזו ומנסה לגרור זמן ונסוג מעמדות היסוד. לפני כמה שנים אמר הרטמכ"ל דאז איזנקוט כשפתחו את הגדודים המעורבים שמכאן לא זזים יותר וזו העמדה הסופית של הצבא. לא עבר זמן רב והרמטכ"ל לשעבר כוכבי השאיר מורשת אחרת וגם בג"ץ התערב ומאז פותחים עוד ועוד יחידות".

הרב לוינשטיין מסמן את הבעיות המרכזיות מבחינתו. "חוסנו של הצבא, בעיקר ביחידות הלוחמות, בנוי על ערבות ומסירות נפש אחד עבור או שני. כשנכנסת בת לתוך מחלקת ח"יר, במקום ליצור חיבור ודבקות ביחידה, זה יוצר מלחמת מי יהיה חבר שלה. זה מחליש את הצבא במקום לחזק אותו. לצבא יש רק מטרה אחת - לנצח במלחמות. אם עירוב הבנות ביחידות הלוחמות גורם לא להיות מרוכזים מאה אחוזים במשימה - זה מחליש את הצבא".

"במצב כזה מחר בבוקר, כשרמטכ"ל או ראש ממשלה יצטרך לקבל החלטה להיכנס ללבנון ובכל היחידות המתמרנות יהיו בנות, הוא יחשוב על זה עשר פעמים. הוא יחשוש שיפלו לו בשבי ושהחיילים יהיו עסוקים בלשמור על הבנות שלא יקרה להן שום דבר. זה כבר קורה היום ביהודה ושומרון. במלחמה אמיתית, אם ראש של הלוחמים יהיה עסוק בלהגן על הבנות - זה יחליש את הצבא. זו בעיה אמיתית", הוא מוסיף.

נו כדתיים יש בעיה אחרת, שהיא לא קשורה לעניין הזה, יש לנו בעיה ייחוד ונגיעה ביחידות שבהן העסק מעורב עד הסוף לא יכולים לשרת ביחד. במילואים יש אנשים נשואים שהשתבצו בגדודים לא מעורבים והפכו מעורבים וזה יוצר בעיה", מדגיש הרב לוינשטיין.

ומה יענה הרב לנערה דתייה שמאוד מעוניינת להתגייס ולתרום למדינה בדרך זו? "מה הפרט רוצה - זה לא שיקול במערכה ציבורית כללית. הרצון של הפרט הוא חשוב, כל זמן שהוא לא מסכן את הרצון הכללי. העם הזה חי בציון וצריך להגן על חייו. אם השותפות שלה מחליש את היחידה, אז היא תמצא דרך אחרת לתרום ולתת. אם היא תורמת כמו בתצפיתניות שיש להן תרומה אדירה, זה נפלא".

"המטרה של צבא היא אחת - לא לקדם שום אג'נדה - אלא ניצחון. מה שמשרת את זה לגיטימי ומה שלא - לא. לצערי הצבא היום אנוס ובג"ץ יושב לו על הראש. הצבא כבר לא יכול להביע עמדה מקצועית כי בג"ץ יפסול את דבריו", הוא מסכם.