אריה קינג
אריה קינגצילום: ערוץ 7

רשימת "מאוחדים" בראשות סגן ראש העיר אריה קינג למועצת העירייה יוצאת לדרך.

לצדו של אריה קינג שיעמוד בראש הרשימה מתייצב במקום השני, דור לוי, יו"ר מנהל קהילתי "יובלים". דור לוי (30) נשוי לשירה ואב לשלושה, שתי בנות ובן, בעל תואר ראשון במדעי הרוח והחברה באוניברסיטה הפתוחה עם התמחות במדיניות ציבורית. הוא תושב שכונת קריית יובל מיום היוולדו פעיל חברתי ואיש חינוך ונוער בתחום הבלתי פורמלי. לוי מכהן בשנתיים וחצי האחרונות בתפקיד יו"ר מנהל קהילתי יובלים, מגדולי המנהלים הקהילתיים בירושלים שמשרת כ-45 אלף תושבים.

הוא מכהן כיום כמנכ"ל היישוב נווה דניאל בגוש עציון, בנוסף להיותו חבר מרכז הבית היהודי ואף היה מועמד מטעמה לכנסת. דור שירת בצה"ל כלוחם בחטיבת גבעתי במסגרת מסלול הסדר ומשרת כיום במילואים בתפקיד סגן מפקד יקל"ר עציון במילואים. כמו כן, הוא עמד במשך שש שנים בראש תוכנית השל"פ של תנועת הנוער בני עקיבא (שמיניסטים לעשייה פעילה), וכן הוביל הקמה של שני גרעינים בירושלים והקמת כפר סטודנטים של בני עקיבא בשכונת קריית היובל.

דור לוי מחזיק ברזומה עשייה עשיר ביותר בכל הנוגע לפעילותו הציבורית והקהילתית לטובת תושבי ירושלים ותפיסת עולמו הציבורית לדבריו היא "להרבות בחיבורים בן מגזרים מתוך רצון לטוב משותף בן קהילות חילוניות, דתיות, מסורתיות וחרדיות".

בקדנציה החולפת הוביל לפתיחת שני גני ממ"ד חדשים בשכונת יובל, שהפחיתו את העומסים הכבדים שהיו בגנים הקיימים. הוא אמון על מגה פרויקט שאותו הוביל בשכונה הוא שיקום וחידוש הרחובות והפארקים הציבוריים בשכונת יובלים בעלות כוללת של מאות מיליוני שקלים שכוללים את הקמת פארק האזבסטונים שעתיד להיות מהפארקים הגדולים והיפים בעיר שישתרע על פני כ200 דונם ויכלול מתקנים מרהיבים, גינה קהילתית אגם גדול ונחל ואזור מסחר ובילוי. כמו כן, הוא אמון על פרויקט הקמת שביל גישה בטוח ושיפוץ בכניסה לבית ספר הממ"ד נווה עציון בשכונה בעלות של מאות אלפי שקלים.

תוכנית משמעותית נוספת שהוביל לוי היא הכנסת תחום מורשת ישראל, קהילות דתיות וחן חרדי למנהל הקהילתי אחרי 20 שנה ללא דאגה לציבור הדתי במנהל הקהילתי, הכנסת תקציב עירוני קבוע לפעילויות ואירועי מורשת למחלקות אלה בהיקף של כמיליון ש"ח בשנה. מיזמים גדולים נוספים שהקים לוי הוא ייסוד פורום של גבאי השכונה עם מעל 30 גבאים שותפים, סדנאות חינוך וזוגיות להורים צעירים, קבוצת כדורסל שכונתית ועוד.

שם חדש ומסקרן מאוד שניצב במקום השלישי היא עו"ד ופעילת ההסברה הבין לאומית דבורה סרור פוליטיס שמתמחה בין היתר במשפט בינלאומי וצפויה לייצג את אוכלוסיית העולים החדשים בעיר, לצד קידום ענייני חינוך מיוחד והסברה.

סרור פוליטיס עלתה ארצה בשנת 2004 לאחר לימודיה בברזיל ובאוניברסיטת ניו יורק בארה"ב. היא דוברת חמש שפות ופעילה למען ישראל בארצות הברית, בברזיל ומדינות שונות באירופה, ונלחמת לאורך השנים כנגד גילויי אנטישמיות ופעלה לטובת ישראל בהסברה במהלך השנים, בדגש על תקופות על תקופות מתיחות ביטחוניות. נוסף על כך היא משמשת לאורך השנים עיתונאית ופרשנית משפטית בכירה במספר ערוצי טלוויזיה מרכזיים בברזיל ומתמקדת בנושאי חוץ ובישראל בעיקר. כמו כן, היא בעלת תוכנית רדיו שבועית שמשודרת למיליוני מאזינים בברזיל וברשתות החברתיות.

במקום הרביעי ניצב הרב דויד לוי (45) נשוי למלכה ואב לשישה, תושב שכונת קריית מנחם ודור שני בעיר, פעיל חברתי ואיש חינוך ונוער. הרב לוי מכהן בשנים האחרונות בתפקידים חינוכיים וחברתיים רבים בעיר ומשמש כיום כרב קהילה בשכונות קריית יובל ושערי רפואה. הוא חבר באיגוד רבני קהילות וחבר בצוות ההיגוי של הארגון, ומשמש כמורה לתנ"ך בתלמוד תורה מורשה וכרב גן בגני מורשה. בנוסף הוא משיב הלכתי בקבוצות שו"ת של הרב שמואל אליהו ומשיב הלכתי בשו"ת של הרב דוד יוסף. הוא מייסד ומנהל קבוצת רבנים הלכתית שמייעץ לרופאים בשאלות המשיקות הלכה ורפואה. בנוסף הוא חבר דירקטוריון ויו"ר תמיכות דחופות בעמותת שוועת עניים ומטפל זוגי. שירת בצה"ל בגדוד 101 בצנחנים, ובהמשך כמרצה במילואים בענף לתודעה יהודית.

בין היתר שימש לוי כחבר הנהלה ויו"ר הרווחה במנהל גנים במשך 10 שנים, הירבה בעשייה חינוכית וחברתית בעיר ותרם רבות לחיזוק והעצמת הצעירים והנוער בקריית מנחם בפרט וברחבי העיר בכלל. בנוסף, שימש כרב סניף עזרא קריית מנחם והיה אמון על הקמת הגנים התורניים בשכונה. בנוסף, ייסד הרב את גרעין בנות השירות בקריית מנחם ועמד בראש הגרעין, הקים בית מדרש לנערות בקריית מנחם, עמד בראש קרן לסיוע משפחות - קרן שמאגדת תחתה מתנדבים הפועלים למען קהילת קריית מנחם, ושימש ללשכת הרווחה כזרוע מתוך הקהילה.

במקום החמישי ניצב אהרון רחמים (39) נשוי פלוס שמונה ילדים שמתגורר בקרית יובל. רחמים שימש בקדנציה החולפת כעוזרו האישי של קינג. הוא עוסק לאורך השנים בפעילות ציבורית ומתנדב ותיק בעמותות שונות דוגמת ובמד"א ואוהב את העשייה וההתמסרות למען ירושלים ותושביה.

במקום השישי ברשימה טל יושובייב (27), נכדו של ראש ישיבת הר המור הרב עמיאל שטרנברג. יושבייב הוא תושב שכונת שמעון הצדיק, ונחשב כיום לדמות המזוהה והמוכרת בעולם במאבק על הזכות היהודית להתגורר בשכונה, כשהוא עומד איתן בחזית המאבק כנגד הטרור האיסלמי. יושייב עוסק בקליטה של יהדות רוסיה ממנה עלו בשנה האחרונה אלפי עולים בעקבות מלחמת אוקראינה- רוסיה. לאחר שנות לימוד בישיבות הר המור ולאחרי כן במרכז הרב, לפני חמש שנים התיישבו יושובייב ורעייתו רעות ושני ילדיהם בשכונת שמעון הצדיק, כשתהליך המעבר מלווה על ידי אריה קינג שעמד במשך שנים ארוכות בראשות הקרן לאדמות ישראל אותה ייסד.

שאר הרשימה מהמקום השביעי בסדר יורד: עפרה שורקי, אלחנן שקולניק, מוריה שריקי, אברהם צימרינג, אורי יושובייב, תומר כהן, שמעון כהן ונתי סמדר.