שיבי פרומן
שיבי פרומןצילום: יונתן סינדל, פלאש 90

שיבי פרומן, בנו של הרב מנחם פרומן ז"ל, מגנה את הקמפיין בעד עמירם בן אוליאל שהורשע ברצח בני משפחת דוואבשה, וטען כי מדובר בחילול השם.

הוא כתב כי אביו היה אומר "שאם איך שדתיים נראים ומתנהגים ובכל זאת אנשים עדיין מאמינים באלוהים, זאת ההוכחה הכי גדולה שיש אלוהים".

ברקע הסערה סביב הקמפיין למען בן אוליאל, פרומן הבן מקשר את דברי אביו ל"התגייסות השבטית הדבילית למען המחבל היהודי. רבנים ורבניות, נציגי הציבור הדתי ואלפים רבים מידי מבניו ובנותיו. איזו בושה".

"יש מה להרחיב על חלקם בהרס המערכת הביטחונית ובחורבן הממלכה והממלכתיות", כתב וציין כי "ראוי גם לדבר על הקרע השורף גם ככה בעם ישראל שהם מבעירים לתוכו את האש שכבר הצית הרוצח הזה".

הוא הוסיף ומתח ביקורת על התומכים בקמפיין: "אני רוצה בעיקר להעיר על חילול השם שהם מעוררים בעולם, על הצלם שהם מניחים בהיכלה של התורה הקדושה ועל השחרת השמים בעיני מי שעוד רואה בהם נציגיו. השערים נפתחים, זאת ההזדמנות שלהם לתשובה על החטא הנורא הזה".

לסיום כתב: "אני מאמין שעם הנצח ידלג מעל התקלה הזמנית הזאת בדרכו הארוכה והעמוקה עם אל אלוהי ישראל ויראה בכאוס שנוצר הזדמנות לקשר ישיר, אוהב ומחודש עם האין סוף ברוך הוא ועם המסורת העתיקה שעוברת בטוב כבר דורי דורות".

הסערה בנושא בן אוליאל החלה לאחר דבריה של חברת הכנסת לימור סון הר מלך בשבוע שעבר לפיהם היא אינה תומכת ברוצח אבל היא משוכנעת כי בן אוליאל לא ביצע את הפשע. "אני יודעת שהוא חף מפשע, אני חושבת שהוא סובל בשביל כל עם ישראל".

"הייתי אצל עמירם והצדיק הזה, הצדיק הקדוש הזה, באמת, לא רק שהוא לא מוכן, אני מביאה איתי עוד גבר שיהיה באותו חדר איתו, שאני רק אעמוד מאחוריו ואסתתר. אף סוהרת, כשהוא עובר במסדרון, אף סוהרת לא נמצאת. וזה כל כך יפה בעיניי, הקדושה הזאת והשמירה הזאת, וזה רק מספר באמת מי האיש", הוסיפה.

עוד אמרה הר-מלך: "אני לא תומכת ברוצח - אני יודעת שהוא חף מפשע. האיש הקדוש הזה, שבאמת אני חושבת שהוא סובל שם בשביל כל עם ישראל".

לאחר פרסום דבריה הבהירה סון הר מלך: "כן, אני מאמינה שעמירם בן אוליאל חף מפשע ושההודאה שלו הוצאה בעינויים שאף אחד לא היה עומד בהם. ‏ואם אתם רוצים הוכחה לרדיפה, תראו את ההתעקשות להשאיר אותו 8 שנים בבידוד, סנקציה שאין לה תקדים. ‏פיקפקו גם בחפותו של זדורוב והנה הוא זוכה אחרי 17 שנה ואחרי פסק דין חלוט בעניינו. אני רק מקווה שאצל עמירם זה יקח פחות זמן".

השר משה ארבל הגיב: "אני מצטער צער עמוק על דבריה של ח"כ סון הר מלך. החובה לדאוג לזכויות נחקרים עצורים ונאשמים אין פירושה להפוך אותם לצדיקים ולקדושים. במדינה יהודית משנן כל ילד משחר ילדותו בארץ הזו את עשרת הדברות ובכללן הדיבר הששי "לא תרצח" האוסר בתכלית האיסור ליטול חיים של אחר".

פרשן חדשות 12 עמית סגל תקף את חברי הכנסת שיוצאים להגנתו של בן אוליאל: "המגננה על עמירם בן אוליאל מגעילה אותי. יש מאות רוצחים בכלא, אף אחד מהם לא זכה להגנה של רבע קואליציה והפרקליט של איש מהם לא מכהן היום כחבר קבינט", כתב סגל בחשבון הטוויטר שלו.

הוא הוסיף כי "ההגנה עליו, במסווה של בחינה משפטית של הודאות, לא באה בחלל הריק, והיא מתווספת למכתבים המוניים בקואליציה בעד עצירים מנהליים מהמעגלים שתפקידם להתסיס וללבות ולשרוף ולעקור".

"אחרי הקואליציה הקודמת עם רעמ וזו הנוכחית, יהיה חידוש מרענן לקואליציה שבה לא מבקרים בכלא או מצטלמים עם מורשעים ברצח", סיכם.