סעודיה
סעודיהצילום: איסטוק

מרבית הישראלים תומכים בהסכם נורמליזציה עם סעודיה, כמו כן, רוב הישראלים חוששים מהאפשרות שלסעודיה יהיה נשק גרעיני, כך עולה מנתוני הסקר שפורסמו בתוכנית "הכול פוליטי" בכאן 11.

על פי הסקר, 56% מהישראלים תומכים בהסכם הנורמליזציה המתגבש עם סעודיה, 12% לא תומכים ו-32% לא יודעים אם הם תומכים או לא. מתוכם, 63% ממצביעים הקואליציה תומכים בהסכם ורק 9% ממצביעי הקואליציה מתנגדים לו.

67% ממצביעי הליכוד תומכים בהסכם ו-11% ממצביעי הליכוד מתנגדים לו. בקרב מצביעי האופוזיציה, 58% תומכים בהסכם עם סעודיה ורק 16% לא תומכים בו. כלומר, רוב גדול בעד ההסכם המתגבש עם סעודיה, גדול יותר בקרב מצביעי הקואליציה.

ראש האופוזיציה יאיר לפיד הזהיר כי אסור לחתום על הסכם שיאפשר לסעודיה להעשיר אורניום בשטחה. 39% מהישראלים מסכימים לטענה הזו, ואילו 28% לא מסכימים. בקרב מצביעי האופוזיציה, 49% מסכימים עם הטענה של לפיד ואילו 20% לא מסכימים.

בקרב מצביעי הליכוד, 27% מסכימים עם האזהרה של לפיד ו-44% לא מסכימים. בקרב מצביעי מפלגות הקואליציה 40% לא מסכימים עם הטענה של לפיד ו-28% מסכימים. ולמרות זאת, שיעורים גבוהים יחסית מתייחסים ברצינות לאזהרה של לפיד, 47% מהחילוניים, ומצביעי אופוזיציה.

בהמשך לאותה המגמה, המדגם נשאל האם הוא חושש מאפשרות שלסעודיה יהיה נשק גרעיני. מרבית הישראלים, 54% סה"כ חוששים. בקרב מצביעי הקואליציה, 50% חוששים בסך הכל מהאפשרות לנשק גרעיני, 21% אף טענו שהם חוששים מאוד.

בקרב מצביעי הליכוד 21% טענו שהם חוששים מאוד ועוד 28% טענו שהם חוששים, בסך הכל 49% ממצביעי הליכוד הביעו חשש מהאפשרות שלסעודיה יהיה נשק גרעיני. ובקרב מצביעי האופוזיציה, 18% חוששים מאוד מהאפשרות שלסעודיה יהיה נשק גרעיני ועוד 42% הביעו חשש, כלומר, סך הכל 60% הביעו חשש. כמו כן, בקרב החילונים 59% הודיעו כי הם חוששים, המגזר החרדי הוא המגזר היחידי שבו הרוב לא חששו מנשק גרעיני לסעודיה, 45% הביעו חשש בלבד.