גלי בהרב מיארה
גלי בהרב מיארהצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ועדת הבדיקה לרוגלות בראשות השופט משה דרורי זימנה את היועמ"שית גלי בהרב-מיארה לדיון בנושא סמכויות הוועדה אך זו לא נענתה למרות שהוצעו לה מספר מועדי מפגש - כך מדווח העיתון "ישראל היום".

על פי הדיווח, גלי בהרב-מיארה, במכתב לוועדה, כי פגישה תתקיים רק לאחר הכרעת בג"ץ בעתירות נגד הקמת הוועדה.

בתחילת החודש זימנה הוועדה את בהרב־מיארה להופיע כבר בישיבתה הראשונה. הוועדה פנתה ליועמ"שית כדי לתאם מועד לפגישה, שבה תציג את עמדותיה בנושא סמכויות הוועדה. קודם לכן כבר הביעה את התנגדותה לסמכויות הוועדה לבדוק את עניין הרוגלות בתיקים מתנהלים ובדגש על תיקי ראש הממשלה.

אם תחליט הוועדה שלא להתקדם בבדיקה ולהמתין לפגישה, הרי שעמדת היועמ"שית משמעותה עיכוב של חודשים בעבודת הוועדה, לכל הפחות לגבי רוגלות תיקים מתנהלים.

את העתירה נגד הקמת ועדת הבדיקה לנושא השימוש ברוגלות במשטרת ישראל הגישו לבג"ץ ארגון "מאבק הגלימות השחורות", יחד עם ראש השב"כ לשעבר נדב ארגמן ומנכ"ל משרד הביטחון לשעבר אמיר אשל.

העתירה הוגשה לאחר שהממשלה אישרה את הקמת הוועדה בהתאם להצעתו של שר המשפטים יריב לוין ולמרות התנגדותה של היועצת המשפטית לממשלה. היועמ"שית נענתה לדרישתו של שר המשפטים ואישרה לו לקבל ייצוג פרטי בעתירות שלא יהיה על ידי משפטן מטעם שירות המדינה.