יריקה לעבר נוצרים ומעצר החשודדוברות המשטרה

חמישה חשודים נעצרו הבוקר (רביעי) בחשד שירקו על נוצרים בעיר העתיקה בירושלים. לפי החשד, אחד מהם ירק על בעל דוכן נוצרי שמכר צלבים הבוקר - ואחר תועד יורק בסרטון שהתפרסם ברשתות החברתיות והוביל לגל גינויים במערכת הפוליטית.

באירוע הבוקר מדובר בסיבוב שערים שהוביל הרב נתן רוטמן, אחיו של יו"ר ועדת החוקה שמחה רוטמן, עם תלמידיו בעיר העתיקה בירושלים. כוחות משטרה עצרו צעיר יהודי שירק והוא חשוד בעבירת תקיפה.

מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן התייחס לתופעת היריקות: "לא נסבול גילויי שנאה כלפי אף אחד, יהודים, מוסלמים או נוצרים בעיר העתיקה ובכל מקום אחר בירושלים".

אתמול גינה ראש הממשלה נתניהו את המעשה ואמר כי "ישראל מחויבת באופן מלא לשמור על הזכות הקדושה של פולחן ועלייה לרגל לאתרים הקדושים של כל הדתות".

"אני מגנה בכל תוקף כל ניסיון לפגוע במתפללים, ואנחנו ננקוט נגד מעשים אלה בצעדים מיידיים ונחרצים".

"התנהגות פוגענית כלפי מתפללים היא חילול הקודש והיא לא מתקבלת על הדעת. נגלה אפס סובלנות כלפי כל פגיעה במתפללים".

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו גינה גם הוא: "בחג סוכות היו מתפללים ומקריבים בבית המקדש לשלומם של 70 אומות העולם. גם אנו נמשיך להתפלל לטובתם ולכבד את כל העמים הבאים לכבד את עיר הקדש ירושלים. אני מגנה בכל תוקף פגיעה בכל אדם ובכל מנהיג דת. תופעות פסולות אלו וודאי שאין לייחס להם כל קשר להלכה היהודית".

"נדהמתי לשמוע על התופעה המזעזעת של תקיפה בשם היהדות כביכול", כתב יו"ר יהדות התורהיצחק גולדקנופף.

גם שר הדתות מיכאל מלכיאלי גינה בחריפות. "מגנה בתוקף את התופעה של יריקות לעבר נוצרים בי-ם. אין זו דרכה של תורה, ואין אף רב שתומך ומעניק לגיטימציה להתנהגות נבזית שכזו. חובה עלינו להוקיע, ונמשיך לכבד את כל העמים הבאים בשערי עיר הקודש".