מוחמד סעוד
מוחמד סעודצילום: באדיבות המצולם

הבלוגר הסעודי מוחמד סעוד, המוכר ברשתות כאוהד ישראל ודובר עברית, נעלם לפני יומיים לאחר שהיה אמור לפגוש את השר שלמה קרעי בסעודיה.

סעוד היה אמור להופיע בתוכנית "הפטריוטים" בערוץ 14 אך נעדר ממנה ומאז נעלמו עקבותיו.

ברשתות ישנן השערות וקונספירציות שונות על האירוע. המזרחן אדי כהן ששוחח עם סעוד ביום שני השבוע, כתב כי ממידע שיש לו, הוא עצור ונחקר במשטרה המקומית.

כהן כתב: "על פי המידע, הלא מאומת, שמסר לי ידיד שיש לי, מחמד סעוד עצור. הסיבה, הוא רצה לעשות לייב עם השר קרעי. השלטונות לא ראו את זה בעין יפה. הם ניצלו את המעצר כדי לחפש גם בנייד שלו".

הןא הוסיף כי "עוד יום או יומיים הוא יצא ויכחיש את המעצר הוא יגיד שהכל בסדר, שהיה לו מבחן, הנייד התקלקל, היה חולה וכד' ככה זה במדינות כאלה. תבינו עם מי יש לנו עסק".

כהן התייחס להסכם המתגבש עם סעודיה וכתב: "ולא אל תבינו אותי לא נכון. אני לא נגד הנורמליזציה עם סעודיה. אני תומך. אך לא בכל מחיר בטח גם לא נקבל שום תכתיבים מאיש".

הציוץ האחרון שלו כלל תמונה של השר קרעי עם ארבעת המינים בסעודיה וכתב: "חברים זה חלום? מנין תפילה עם ספר תורה וארבעת המינים כאן בריאד בחג הסוכות באופן גלוי! מה זה אם לא שלום אמת? יהיה פה בית כנסת ומסעדות כשרות בקרוב מאוד השלום כבר פה".