תרומת המוסלמים לקנדה – המחאה נגד אג’נדת הלהט"ב
תרומת המוסלמים לקנדה – המחאה נגד אג’נדת הלהט"בצילום: איסטוק

ד"ר בהירה עבד אל-סלאם, מנהיגת המחאה נגד אג’נדת הלהט"ב בבתי הספר, רואה בפעילותה כמוסלמית תרומה חשובה ביותר עבור קנדה.

בציוץ שפרסמה בטוויטר כתבה עבד אל-סלאם, לרגל חודש המורשת האיסלאמית בקנדה החל באוקטובר, כי קבוצה של נשים מוסלמיות המונעת באהבה עמוקה לילדים היא אשא עומדת בראש תנועת המחאה נגד אג’נדת הלהט"ב.

"הדבקות שלהן להילחם באידאולוגיה המגדרית ולבטל את (תכנית הלימודים) ‘הנטייה המינית והזהות המגדרית’ במערכת החינוך מדגישה את ההשפעה העצומה של פעילות בשטח על עיצוב המדיניות החברתית והחינוכית", ציינה עבד אל-סלאם.

לדבריה, "ציון התרומה של מוסלמים קנדים להיסטוריה המודרנית של קנדה הוא מעשה בעל משמעות המכיר בתרומה המגוונת והערבית של הקהילה (המוסלמית). הכרה כזו אכן תוביל לשינויים במדיניות (הממשלה) אשר יקדמו הכלה, גיוון והבנה לא רק בקנדה, אלא ישמשו גם דוגמה לעולם".

"חשוב להכיר ולהעריך את ההשפעה החיובית שיש לקהילות שונות על החברה", חתמה עבד אל-סלאם את הפוסט.

עבד אל-סלאם הייתה בין המארגנות של צעדת המיליון נגד אג’נדת הלהט"ב שהתקיימה בערים רבות בקנדה ב-20 בספטמבר, ובימים אלה היא שוקדת על ארגון צעדת המיליון השנייה נגד אג’נדת הלהט"ב שתתקיים ביום שבת ה-21 באוקטובר בכל רחבי קנדה.

לא מזמן הודיעה עבד אל-סלאם על ביטול חברותה במפלגה הליברלית של אונטריו, והיא ידועה בביקורת החריפה שלה נגד מדיניות הלהט"ב של ראש הממשלה ג’סטין טרודו.

עמדתה עולה בקנה אחד עם עמדת ההנהגה האיסלאמית בקנדה, ובכלל זה מועצת האימאם של קנדה, הדורשת לבטל את אג’נדת הלהט"ב במערכת החינוך.