יעל שבח, אלמנתו של רזיאל הי"ד, הגיעה היום (ראשון) למרכז המיוחד שהוקם למען משפחות הנעדרים מטעם משטרת ישראל ופיקוד העורף כדי לתמוך במי שכל כך זקוקים לכתף.

"אנחנו מנסים להבין מה קורה כאן ולהעריך את גודל האסון - זה משהו בסדר גודל שמעולם לא חשבתי שנפגוש. ישבתי בבית עם הילדים ודיברנו על מה שהיה ואז שמעתי מאח שלי שהוא שוטר שיש כאן הרבה מאוד אנשים שמגיעים לאתר את הנעדרים שלהם ואמרתי לעצמי שאני חייבת לבוא, לתמוך ולחבק", אומרת שבח.

לדבריה, המצב בו נמצאות המשפחות כרגע, הוא קשה אף יותר משכול. "אין מה להשוות. אחרי הפיגוע שלנו רצינו רק לקבל נחמה וכעם אנחנו טובים בלתת נחמה. אבל אנשים כאן עוד לא במצב של לקבל נחמה - כי אין להם מושג מה קורה עם קרוביהם. הדילמה הקשה בין הגרוע והגרוע יותר והתקווה הקטנה שאולי היקרים להם הצליחו לברוח - זה ממש להיות תלוי בין שמיים וארץ".

המצב הנוכחי מזכיר לה ימים אפלים במיוחד. "אתמול אמרתי שזו פעם ראשונה מאז השואה שנהרגים לנו כל כך הרבה יהודים ביום אחד וזה בלתי נתפס. מאז השואה העם היהודי לא חווה כזו טלטלה, כזה אסון, כזה משבר שאנחנו עדיין בתוכו ולא מבינים את כל ההיקף שלו".

ומנגד היא מזהה גם נקודת אור. "לראות את אחוזי הגיוס למילואים למרות כל המחלוקות עם מוטיבציית שיא ואת ההתגייסות של מתנדבים שתורמים בכל מיני דרכים - אני רק יכולה להישען על זה - ולומר שזה משאיר פתח לתקווה ומסביר למה יכול נוכל לאויבנו".