מחבלים על גדר הגבול עם ישראל
מחבלים על גדר הגבול עם ישראלצילום: Abed Rahim Khatib/Flash90

צלם ynet ו"ידיעות אחרונות" רועי עידן, תושב קיבוץ כפר עזה, נעדר מאז שהחלה המתקפה הרצחנית בדרום.

אשתו סמדר נרצחה בביתם, בזמן שהילדים מסתתרים בארונות בבית.

עם פרוץ מתקפת הפתע של חמאס יצא רועי מביתו בקו הראשון של קיבוץ כפר עזה, מול גבול הרצועה. הוא צילם את חוליית המחבלים שחדרה לקיבוצו במצנחי רחיפה ממונעים. לאחר מכן הספיק לצלם גם את מטחי הטילים והיירוטים לאזור.

רועי חזר מיד לביתו, שם היו סמדר אשתו ושלושת ילדיו: מיכאל בן ה-9, עמליה בת ה-6 ואביגיל בת ה-3. שניות לאחר שצילם את חוליית המחבלים היא יצאה למסע רצח המוני בכפר עזה.

אחותו דפנה סיפרה: "אנחנו נאחזים בכל שביב מידע עליו ועל אביגיל. הבנו מהשכנים שהוא נורה בזמן שהחזיק את אביגיל על הידיים אבל היא לא נפגעה. היו עליה כתמי דם מהפציעה של רועי. עובר עלינו סיוט ואנחנו מתפללים".

הכתב יואב זיתון כתב: "12 שנים. עמוד ענן, צוק איתן, שומר חומות. מאות הסלמות וכתבות, הוא איתי בשטח, מסתכן, עוזר ומגבה. שלשום חיפשתי אותך לקבוע שוב עמדת שידור בגבול, אבל לא ענית. חברי רועי עידן, הצלם הכי קרבי ומוכשר שלנו, נעדר".

העיתונאי אלמוג בוקר כתב "רועי עידן היקר והאהוב, אנחנו מתפללים שהצלחת לשרוד את המתקפה הזאת. אוהב אותך מאוד. רועי, צלם ynet עוד הספיק לצלם את המחבלים נוחתים בקיבוץ שלו עם מצנחי רחיפה ואז הם הגיעו אליו הביתה, רצחו את אשתו וככל הנראה חטפו את בתו. רועי נעדר, שני ילדיו הגיבורים הקטנים התחבאו בארון וניצלו, בתו הקטנה ככל הנראה נחטפה".

בתוך כך מחבל חמאס סיפר בחקירה בישראל כי הארגון התכונן לחדירה ולמבצע במשך יותר משנה. הפרשן צבי יחזקאלי הביא בחדשות 13 ציטוטים מתוך חדר החקירות בהם אמר המחבל כי "התכוננו במשך יותר משנה. ההפגנות בישראל עודדו אותנו".

לדבריו, "עברו 5 שעות עד שירו עלינו. היינו ערוכים עם 1000 לוחמים, עשינו 15 פרצות בגדר. היינו בהלם שצה"ל לא מחכה לנו", אמר.

המחבל הוסיף כי "המהומות על הגדר היו הטעיה. הובלנו משפחה ברגל במשך שעתיים ללא הפרעה לרצועה. הפעולה עלתה על כל הציפיות".