תא"ל במיל' שמואל זכאי
תא"ל במיל' שמואל זכאיצילום: משה שי, פלאש 90

תת אלוף במילואים שמואל זכאי התראיין היום (ראשון) לחדשות 12 וטען כי למדינת ישראל אין זכות קיום אם בתום המלחמה החמאס לא מושמד.

"הלב כאוב והעיניים לא יכולות לעצור את הדמעות וליבי ולב כולנו עם האסון הזה שנכפה על כולנו. מדינת ישראל נמצאת במלחמה, מלחמה קשה שנכפתה עלינו", פתח.

עוד אמר: "במלחמה השיקולים הם אחרים, לא כמו בימים של רגיעה. כלל יסוד במלחמה שמדינה או צבא צריכים להחליט מה הוא המאמץ העיקרי ומהם המאמצים המשניים".

"המאמץ העיקרי של מדינת ישראל הוא להשמיד את החמאס. החמאס כבש את הנגב המערבי, טבח את אזרחינו והלקח האסטרטגי שכל המזרח התיכון צריך ללמוד שמי שינסה בפעם הבאה לעשות דבר כזה, פשוט לא יהיה קיים כרשות מדינתית".

בהמשך התייחס לתפקידו הנוכחי כמנהל רשות התעופה האזרחית ואמר: "במלחמה, וכאן אני נכנס לעניין התעופתי, פועלים אחרת. אנחנו במשך 20 שנה אנחנו מתכוננים לאירוע הזה - לתפעל תעופה אזרחית במציאות של מלחמה".

"צוות לניהול תעופתי שאני עומד בראשו, הוא כולל את חיל האוויר, רשות שדות התעופה ואת כלל הגורמים שמפעילים תעופה אזרחית".

"מיום שבת ב-12 בצהריים כשהצוות הזה התכנס בפעם הראשונה. נתון אחד, יש 88 אנשי מילואים עם צווי 8 מחוץ לישראל. מאות אלפי אזרחים וחיילים חזרו. 20 טון של מטען הוטס לישראל ביממות האלה. נתב"ג מוקף במיירטים. הכל כדי לשמר קשר אווירי רציף אל מדינת ישראל".

בנוסף, הזים את השמועות ברשת על עצירת הפעילות בנתב"ג בשבת: "נתב"ג לא הפסיק לפעול".