כיתת כוננות
כיתת כוננותצילום: Ayal Margolin/Flash90

השר לביטחון לאומי ח"כ איתמר בן גביר ומפכ"ל המשטרה רב ניצב קובי שבתאי החליטו היום (שני) על הרחבת מערך כיתות הכוננות גם למגזר העירוני בכל רחבי הארץ.

השניים סיכמו להרחיב את כיתות הכוננות של משטרת ישראל לכל המרחב העירוני, תוך הקמת 347 כיתות כוננות חדשות, באמצעות 13,200 מתנדבי משטרה שיגויסו ויקבלו נשק ארוך אישי וציוד מגן נלווה.

השבוע החלו במשטרה והמשרד לביטחון לאומי בפעילות מהירה לבניית כוח כיתות הכוננות ברחבי הערים, זאת באמצעות מחלקת המתנדבים במשטרה ובהובלת סמפכ"ל המשטרה ניצב אבשלום פלד, ראש אג"מ ניצב סיגל בר צבי, והפרוייקטור לביא.

היום ומחר יוקמו כיתות כוננות ברמלה, נוף הגליל, אלעד, עכו, נהריה, כרמיאל, מעלות תרשיחא, אשקלון, אילת, ראש העין, חריש, דימונה, קריית גת, שהם ומודיעין, ותוך מספר שבועות צפויה השלמת הפרויקט בכל הארץ.

כיתות הכוננות יוכפפו למפקדי המשטרה ויופעלו כמתנדבי משטרה באמצעות פו"ש מסודר. לעניין סדר הקמתן, תינתן עדיפות לערים הסמוכות לגבול, ערי מטרופולין וערים מעורבות.

איתור המתנדבים יעשה באמצעות פיקוד העורף, הרשות לביטחון קהילתי, החברה למתנסים, רשות מרכזי הצעירים, ורכזי המתנדבים של משטרת ישראל.

בן גביר מסר: "הטבח בדרום מלמד עד כמה כיתות הכוננות חשובות והצילו ישובים שלמים, אני שמח על הרחבת הפרויקט לכל הארץ במקביל למדיניות שלנו להרחיב את האפשרות של מאות אלפי אזרחים לשאת בנשק".

שבתאי הוסיף: "השוטרים ולוחמי מגב הגיבורים היו הראשנים להגיב, סיפורי הגבורה מעידים על מיקומה של משטרת ישראל בבטחון הלאומי. הקמת כיתות הכוננות במסגרת תחנות המשטרה ברחבי הארץ תחזק את התחנות במתנדבי משטרה חמושים השומרים על הבית שיגדילו את סד"כ המגיבים הראשונים ויחזקו את הבטחון במגזר העירוני".