דגל ישראל בפרלמנט האירופי
דגל ישראל בפרלמנט האירופיcourtesy

חברת הפרלמנט האירופית אסיטה קנקו תקפה בדיון בפרלמנט האירופי את עמיתה מנואל פינאדה, חבר פרלמנט שבעבר השווה את ישראל לנאצים.

פינאדה, פוליטיקאי ספרדי המייצג את המפלגה הקיצונית "השמאל המאוחד", אירח בעבר טרוריסטים מארגונים המקורבים לחזית העממית ולאורך השנים נפגש ותמך בבכירים בתנועת ה-BDS.

קנקו תהתה בדיון מדוע פינאדה לא גינה את מעשי הטבח של חמאס בתושבי הדרום: "כולנו כאן עומדים על זכויות אדם, שכל בני האדם הם שווים. אני באמת לא יודעת איפה היית בימים האחרונים, אולי היית בירח או בכל מקום אחר, אבל אתה ראית מה קורה בישראל? האם ראית שאנשים נכנסו לתוך בתים לחפש בני אדם ולהביא אותם להרוג חטופים ותינוקות רק בגלל שהם יהודים".

עוד תהתה: "אתה זוכר את ההיסטוריה? אתה זוכר מה קרה על אדמת אירופה? אתה רוצה שמשהו כזה יקרה שוב? ראית שמורה נרצח בצרפת ביום שישי האחרון? למה אתה לא נלחם עבור הזכויות שלנו ועבור הערכים שלנו באירופה?"

בהמשך שאלה למה לא גינה את ההפגנות שתמכו בחמאס: "האם ראית גם את האנשים שמזמרים ברומא, בלונדון, בפריז, באמסטדם, ברוטרדם שאנחנו הרעים, שאמרו שהם תומכים בפלסטינים אבל למעשה הם תמכו בארגון הטרור חמאס, ראית את זה? למה אתה לא מדבר נגד זה? תתבייש לך!"

בתגובה לנאומה חברי פרלמנט רבים הריעו לקנקו על דבריה.