שלמה קרעי
שלמה קרעיצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר התקשורת שלמה קרעי (הליכוד) עורר היום (שלישי) סערה לאחר שתהה בשידור על מה חברי הממשלה צריכים להתנצל.

קרעי התייחס להאשמות המופנות כלפי חברי הממשלה על חלקם בטבח המחריד בדרום הארץ ותהה בראיון לגלי צה"ל: "שומע 'תתנצלו, תקחו אחריות, תבקשו סליחה'. על מה?".

חברת הכנסת יוליה מלינובסקי תקפה: "שיסתום ושיתנדף. שואלת ברצינות במה הוא תורם למדינה".

העיתונאי בן כספית הגיב: "על זה שבמקום לקיים את הבטחת מנהיג תנועתכם ב-2009 ולמוטט את שלטון חמאס, גידלתם את חמאס, המצאתם את הקונספט שחמאס חזק חשוב לישראל, הבאתם את קטאר שתשמן את חמאס ב-30 מיליון דולר במזומן בחודש, לאורך שנים ארוכות, היו לכם אין ספור הזדמנויות לעקור את חמאס מעזה בזול יחסית, אבל ברחתם, כלומר נתניהו ברח".

כספית הוסיף: "ולא, העובדה שלא היתה התראה לא רלוונטית. הצבא כבר קיבל על זה אחריות ומפקדיו ישלמו את המחיר. מי שאחראי למדיניות, זה הקברניט. אם הוא היה נותן פקודה ב-2009 למוטט את שלטון חמאס, היא היתה מבוצעת. חוצמזה, הרסתם את המדינה, הרקבתם את השירות הציבורי, הוזלתם את מעמד הסיוויל סרוונס ולא השארתם כאן חלקה אחת טובה. מה שמאלץ עכשיו את המגזר הפרטי לנהל את מה שנשאר ממדינה מפוארת. תעוף לנו מהחיים כבר".

לאחר שעה הגיב השר קרעי וכתב: "אני מתנצל! חלילה לא היתה כוונתי להישמע גס רוח או להתנער מאחריות. להיפך! מיד הוספתי שברור שיש לנו אחריות כהנהגה. כוונתי היתה למה צריך לעסוק בכך בזמן המלחמה. זה היה המשך המשפט. אני מצר על כך שכשלתי בלשוני ושאנשים יקרים וכואבים נפגעו ממני".

השר הוסיף: "זה הציטוט המלא למעוניינים בכך: 'אני שומע את השאלה הזו, תתנצלו, תקחו אחריות, תבקשו סליחה, על מה? בשביל שמישהו באולפן יהיה מרוצה? מה הטעם לומר אמירות כאלו עכשיו בזמן המלחמה? ברור שיש כאן אחריות של ההנהגה. ברור שיהיה כאן תחקיר עד הפרט האחרון. הכל יבוצע. זה הזמן להיות מאוחדים, לחזק את העם שלנו'".