יובל רביע ונוי זעפרני
יובל רביע ונוי זעפרניצילום: באדיבות המשפחה

תושבי גוש עציון ליוו את נוי תפארת זעפרני הי"ד שנרצחה במסיבה בשמחת תורה למנוחת עולמים.

זעפרני, בת 27 תושבת נוקדים, הותירה הורים, שישה אחים ואחיות. היא היתה זמרת ושחקנית. יחד איתה נרצח יובל רביע שהציע לה רק לאחרונה נישואין.

אביה זאב ספד: "אני לא מאמין שאת לא איתי, עם הלב הענק שלך, תמיד מעורבת, גם היום בדקתי איפה את כי צריך לדאוג לכמה דברים בהלוויה ופתאום קלטתי שזאת ההלוויה שלך. זמיר שלי, כל כך התגאיתי בך. הלב היה יוצא לשמוע את השירה שלך. היה לנו שיר שתמיד שרנו יחד, שיר של קאט סטיבנס, שעכשיו מקבל משמעות נוראה: "it's breaking my heart you're leaving, Baby, I'm grieving", אמר אביה ופרץ בבכי.

חוה, אמא של נוי ספדה: "אתמול ערכנו עצרת תפילה של שירי נשמה שהרעידו את הקירות, עם כלי נגינה ושופרות. אחרי שעתיים באו להודיע לנו שאת אינך".

"בחיים לא פגשתי מישהי שיש לה כל כך הרבה חברים. תהיתי מתי תמצאי את האחד. לפני חצי שנה הצגת בפנינו את יובל ואמרת אמא – זה יהיה בעלי. מיום ליום היית יפה יותר, רגועה יותר, שמחה יותר. כשיובל ביקש ממני את הברכה לשאתך, כל כך שמחתי. נוי ויובלי היפים והנעימים. אני לא יודעת אם עורכים חופה בשמיים לנשמות שלכם, אבל אם כן – היא תהיה במדרגה העליונה. אני אוהבת אותך, בת שלי, כל יום יותר. יהי זכרך ברוך".

מור אחותה ספדה לה: "נוי, אני רוצה לצרוח, אני רוצה לנקום! כל חייך היו סופת טורנדו, ואני בטוחה שגם שם את מחוללת סופה שתמשיך עד שתבוא הגאולה. יש לי חור בלב בצורה שלך. אני אוהבת אותך. תשמרי עלינו".

הדודה זהבה ספדה: "עברנו 9 ימים של גיהינום, בין ייאוש לתקווה גדולה, הייתי בטוחה שנחטפת, ושהיה לך תפקיד לעודד את הילדים והנשים החטופים. היית לי כבת. סליחה שלא היינו שם לעזור לך באותו בוקר ארור. תשלחי לנו כוחות מלמעלה, כי אני לא יודעת איך ממשיכים מכאן".

שלמה נאמן, ראש מועצת גוש עציון, ספד: "קהילת נוקדים ספגה מכה אחרי מכה, ונוי את כאן בשביל לעצור את רצף האסונות הזה. נוי, אומרים שנפלת על קידוש ה'. איזה קידוש ה', חילול ה'! חילול ה' איום ונורא. אבל את, נוי, את קודש הקודשים. נוי, קידשת שם שמים, עלית בסערה השמימה. נחת בשמחת תורה, מלאת שמחה, מלאת חיים".

הוא תיאר: "עברו עלינו עשרה ימים שהם יום אחד, יום שהוא לא יום ולא לילה, שבסופם הגיע לילה. ימים שבסופם דפקנו בדלת המשפחה שלך, דפקנו בשם בית ישראל, דפקנו כדי שיעצרו צרותינו. תתפללי, תעמדי על זכותנו. תדעי לך: רבבות אלפי ישראל באים לנקום אחרייך! תתפללי שישובו בשלום הביתה".