ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר היום (שלישי) בבסיס יחידת סיירת מטכ"ל בדרום הארץ.

רה"מ קיבל סקירה ממפקד סיירת מטכ"ל על פעילות היחידה בזמן המלחמה עד כה ועל פעולות ההמשך. כמו כן, שוחח עם הלוחמים וניחם אותם על אובדן חבריהם ליחידה.

"כל המדינה עומדת מאחוריכם, ואתם עומדים אחד בשביל השני. אני יודע שנעשה יחד את הדבר הנכון. זה יקח זמן אבל בסוף זה בחזית, זה בקרב, והקרב הזה יתנהל בעוצמה אדירה בימים הקרובים. אני רוצה שתדעו שאנחנו סומכים עליכם, מאמינים בכם, תומכים בכם ואני יודע שתעשו את העבודה. כל הכבוד לכם", אמר.

מוקדם יותר פורסם כי כוחות צה"ל נערכים למימוש מנעד רחב של תוכניות התקפיות, זאת לאחר מספר ימי לחימה ולאחר השלמת גיוס מילואים של מאות אלפי משרתים, בגיבוי מאמץ לוגיסטי נרחב.

כחלק ממוכנות צה"ל הופעלו גדודי מילואים רבים למשימות הגנה בישובי עוטף עזה. בימים אלה, נערכת אוגדה 252, 'עוצבת סיני', להרחבת הלחימה.

עד כה אחוזי ההתייצבות מקרב אנשי המילואים של האוגדה עומדים על כ-120%.

מפקד האוגדה תא"ל מורן עומר אמר כי "יחידות האוגדה נמצאות בלחימה בשבוע האחרון ובימים אלה מתאמנות לשלבים הבאים. אני סמוך ובטוח שאנשי המילואים, כמו אנשי הסדיר ביחד, יכניעו את החמאס".

"גרף הלמידה של אנשי המילואים מהיר מאד, יש להם הרבה בגרות ורצון ואנחנו מרגישים את זה. תפקידי הוא להשאר ממוקד במשימה ולבצעה הכי טוב שאפשר בהתאם ליכולות שלנו. נעשה כל מה שצריך, ולמי שזה לא היה ברור, עכשיו זה ברור".

עומר סיים את דבריו: "כלל הנשקים באוגדה חולקו, ואנו עומדים על כ-120% אחוזי התייצבות. אין לנו ירידה במוטיבציה".